Львів’ян закликають відтермінувати поїздки до Польщі

2644 0
Через неритмічну роботу польських митників на українсько-польському кордоні біля пунктів пропуску утворилися черги автомобілів. Зважаючи на це, українські митники не штрафуватимуть водіїв авто з іноземною реєстрацією за протермінування перебування транспортного засобу на території України у межах однієї доби. Про це інформують у прес-службі ЛОДА.
фото ілюстративне: прес-служба  ГУ ДФС у Львівській області

фото ілюстративне: прес-служба ГУ ДФС у Львівській області

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зауважив: «Сьогодні більшість транспортних засобів, які накопичилися на прикордонних пунктах пропуску, є транспортом з тимчасовим перебуванням на території України, який повинен в п’ятиденний термін покинути територію держави. Оскільки ми не можемо на місці внести зміни до чинного законодавства, але вважаємо, що виникли обставини, які не залежать від людей, Львівська митниця у разі допущення такими людьми порушень не буде на них накладати фінансові санкції, а складатиме попередження. Не варто простоювати в черзі, оскільки Львівська митниця, у разі протермінування в межах доби, не буде накладати штраф».

У двотижневий термін має врегулюватися ситуація з польської сторони. У той же час у цей двотижневий термін облдержадміністрація повторно звернеться до керівництва прикордонних служб обох держав стосовно можливості для автомобілів з іноземною реєстрацією без заїзду на територію сусідньої країни проходити митний та прикордонний контроль, і повертатися в Україну.

В. о. начальника Львівської митниці Володимир Шокало зазначив: «Ситуація склалася через те, що на рівні міністерства фінансів Польщі вирішується питання про ліквідацію митниць і приєднання їх до податкових інспекцій. Польські митники таким чином борються за свої права. Вони влаштували так званий «італійський страйк», коли митні процедури здійснюються максимально прискіпливо і  в максимально допустимих часових межах. 20 червня має засідати Уряд Польщі, під час якого буде вирішуватися питання щодо подальшої діяльності польських митних служб».

«Накопичення транспортних заходів виникло через те, що польська сторона в 1,5-2 рази почала менше оформлювати транспортних засобів», – розповів начальник Львівського прикордонного загону, підполковник Сергій Мельник.

З приводу ситуації, що склалася, Львіська ОДА звернулася до керівництва державної прикордонної служби і державної фіскальної служби, аби вони ініціювали відповідні звернення і заходи на міждержавному рівні для врегулювання.

Львівська ОДА звертається до людей з проханням за можливості відкласти поїздку до Польщі.

Нагадаємо, сьогодні вранці, 15 червня, на пунктах пропуску на кордоні України і Польщі скупчилися загалом понад 2000 автомобілів


Читайте також: