Що варто знати про осінній призов в Україні

7686 0
Новоспечені солдати служитимуть в армії 18 місяців, молоді люди з вищою освітою – 12 місяців.
фото: tv4.te.ua, merefa.org, podil-liga.at.ua

фото: tv4.te.ua, merefa.org, podil-liga.at.ua

Ще в кінці березня цього року Петро Порошенко підписав указ №122/2016 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби…» У документі йдеться, що осінній призов цього року триватиме з 1 жовтня по 30 листопада. За цей час повістки отримають тисячі українців, точну кількість призовників в Генштабі не називають.

Однак відомо, що масштаб призову буде значно меншим, ніж під час часткової мобілізації. Наприклад, у Запорізькій області цієї осені призвуть 600 осіб, а в рамках шостої хвилі мобілізації торік призвали більше двох тисяч.

За законодавством на службу призиваються юнаки віком від 20 до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі. Вже зараз ЗСУ активно проводять приписну кампанію у військкоматах: молодим людям надсилають повістки з проханням з’явитися до військкомату для «уточнення даних».

Солдати служать в армії 18 місяців, молоді люди з вищою освітою – 12 місяців. До речі, цього року Рада змінила правила призову на службу в армію. Так, з лютого цього року президент своїм указом може сам визначати терміни призову на строкову службу. Як вказано в пояснювальній записці до документа, це дозволить «адекватно реагувати на військово-політичні виклики».

Терміни проведення призову повинні публікуватися в ЗМІ не пізніше ніж за місяць до закінчення року, що передує року призову громадян України на строкову військову службу і не пізніше, ніж за місяць до початку проведення призову.

До речі, як йдеться в концепції розвитку сектору безпеки і оборони, до кінця 2017 року в Україні планується переглянути термін проходження строкової військової служби і призовного віку.

Для кого передбачена відстрочка від служби:

Для тих, хто утримує непрацездатну матір або батька або іншого родича.

Має дитину віком до трьох років

Самостійно виховує дитину без матері)

Має двох і більше дітей

Має вагітну дружину або жінку-інваліда

Є сиротою

Має тимчасові проблеми зі здоров’ям

Якщо брат служить у цей же час в армії

Молодше 21 року і при цьому отримує освіту на денній формі

Вчителям (на весь період роботи за спеціальністю)

Медикам (на весь період роботи за спеціальністю)

Священикам (на весь період роботи за спеціальністю)

Поліцейським (на весь період роботи за спеціальністю)

Підозрюваних у кримінальних злочинах

Хто може отримати звільнення від призову в армію:

Непридатні за станом здоров’я

Молоді люди старше 27 років

Отримали військове звання на військових кафедрах у ВНЗ

Як будуть шукати призовників і що загрожує за ухилення

За ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі терміном до трьох років. Як зазначає юрист Юрій Зюгманд, на ділі ухильниками «світить» умовний термін. При цьому адвокат зазначає, по закінченні умовного терміну судимість знімається.

Якщо ж військовозобов’язаний не з’явився за повісткою до військкомату, не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень.

Як вказано в законі про військову службу, призовникам передбачена разова матеріальна допомога в розмірі двох мінімальних зарплат (2900 гривень). Крім того, матеріальна компенсація передбачена, якщо під час служби солдат загине (гроші отримають батьки), або отримає інвалідність.

Відповідно до закону, роботодавці зобов’язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку (ч. 4 ст. 34 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03. 1992 р. № 2232-XII). Відділ кадрів за законом може приймати на роботу співробітників з військовими квитками або тимчасовими посвідченнями. Якщо ж на роботу взяли молоду людину без приписного або військового квитка, доведеться заплатити штраф від 17 до 51 гривні.

Додамо, що в Україні оголосять сьому хвилю мобілізації у разі різкої ескалації бойових дій на Сході. Президент Петро Порошенко не виключає оголошення мобілізації та запровадження воєнного стану. Про це він повідомив під час робочого візиту у Бродах учора, 18 серпня.

Читайте також: Українські військові носитимуть форму нового зразка. Візуалізація

Нагадаємо, раніше в.о. начальника Головного управління персоналу, заступника начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Володимира Талалая повідомив, до кінця року до лав Збройних Сил планують набрати 25-35 тис. осіб.

За матеріалами: finance.ua, segodnya.ua.


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар