У Львові почали облаштовувати «розумний район»

7245 1
Львівські ІТ-шники уже працюють над безкоштовним Wi-Fi та іншими smart-рішеннями.

У жовтні 2016-го з’явилася новина про те, що один з районів Львова оснастять «розумними» комплектами. Згодом голосування щодо інноваційного оновлення виграв мікрорайон «Наукова-Володимира Великого». Tvoemisto.tv поспілкувалося із керівником управління ІТ Львівської міської ради Іваном Коржовим та з’ясувало, чи слід чекати інновацій вже найближчим часом.

Що потрібно для втілення smart-рішення?

Для кожного smart-рішення необхідна підготовлена інфраструктура. Саме тому сьогодні ми займаємося підготовкою об’єктів: ремонтуємо  приміщення, проводимо кабельні мережі тощо. Обіцяти про появу якогось рішення вже найближчим часом буде неправильно, адже необхідно виконати велику кількість підготовчих робіт. Кожен об’єкт потрібно довести до хорошого стану, і на це потрібен час.

Читайте також: У Львові проводитимуть безкоштовні ІТ-курси

Які рішення будуть втілені найпершими?

Ми переглядаємо сотні ініціатив. Слід зазначити, що кожне рішення перед впровадженням необхідно тестувати, адже те, що задовольняє європейця, може не сподобатися львів’янину. Саме тому кожне рішення буде проходити тестування, аби воно сподобалося насамперед львів’янам.

Сьогодні Центр дитячого дозвілля готується до ремонту. У ньому ми хочемо створити гуртки робототехніки та авіамоделювання. З дітьми треба працювати насамперед, адже незабаром розуміння технологій стане необхідним.

Також ведуться переговори про безкоштовний Wi-Fi на громадських просторах, але їх також необхідно облаштувати та підготувати. Є проекти «розумних» зупинок, «розумного освітлення», у школах хочемо запровадити енергоефективні технології. Ідей багато, і яка з них втілиться першою – наразі сказати важко.

Читайте також: Найвпливовіша жінка в ІТ: ви знаєте про мої успіхи, а давайте я перерахую невдачі

Скільки потрібно коштів?

За першою оцінкою інженерів потрібно було 200 мільйонів гривень. Ми чудово розуміємо, що це надзвичайно велика сума коштів, тому багато чого спростили та будемо рухатися поступово. Сьогодні місто виділило менш ніж 11 мільйонів на облаштування об’єктів, їхній ремонт. Зараз наш відділ займається пошуком спонсорів, які б допомогли втілити smart-рішення вже на підготованих об’єктах.

Спілкувався Ярослав Сиваківський


Читайте також:

Коментарі (1)

Додати коментар
23 Березня, 2017 16:04
Роман Дуже інформативне інтерв'ю)))) Що буде - невідомо, коли буде - невідомо, скільки грошей потрібно - теж невідомо. "Розумний район" зведеться до створення гуртків робототехніки та авіамоделювання в Центрі дитячого дозвілля. Для чого було проводити цей конкурс? Реально - смішно