У Львові стартувала імунізація проти поліомієліту. Що треба знати батькам?

12699 3
Від учора у медичних закладах Львова почали вакцинувати дітей у рамках додаткової імунізації від поліомієліту, що проходитиме у три етапи і триватиме до 29 січня 2016 року. Заступник головного лікаря охорони материнства і дитинства Комунальної 4-ї міської клінічної лікарні Віра Капрусь розповіла Tvoemisto.tv про особливості цього процесу.
фото: gazeta.lviv.ua, nk.org.ua, acc.cv.ua

фото: gazeta.lviv.ua, nk.org.ua, acc.cv.ua

«Це має бути три етапи додаткової імунізації проти поліомієліту. Вже минув один тиждень першого етапу. У цей час вирішували організаційні питання, складали списки, які діти підлягають вакцинації проти поліомієліту, тощо. Минулого тижня ми отримали вакцину: оральну (у вигляді крапель) та інактивовану (у вигляді ін’єкцій).  Ці вакцини французького виробництва нам закупило «Unicef» на кошти у розмірі 3 мільйони доларів, які виділив Канадський Уряд. Тому вони є якісні.

Перший етап імунізації триває три тижні до 6 листопада. У цей період вакцинуватимуть дітей від 2 місяців до 6 років. Діти, які не мали іще жодного щеплення від поліомієліту, перше щеплення будуть отримувати вакциною ІПВ (ін’єкційно), всі інші діти (котрі отримували вакцину від поліомієліту раніше, згідно календаря) до 6 років будуть отримувати ОПВ (у вигляді крапель). Після першого етапу буде 30 днів перерви.

Другий етап вакцинації буде розпочинатися 7 грудня і триватиме до 18 грудня. У цей період також щеплюватимуть дітей віком від 2 місяців до 6 років. Тобто ті діти, які отримали у першому етапі або ІПВ, або ОПВ, далі підлягають вакцинації проти поліомієліту живою оральною вакциною.

Після 30-тиденної перерви 18 січня розпочнеться 3 етап імунізації, що триватиме до 29 січня. На цьому етапі вакцинуватимуть дітей від 2 місяців до 10 років. У третьому етапі ми робитимемо щеплення ОПВ (по 2 краплі кожній дитині)», – каже Віра Капрусь.

Читайте також: В Україні почали імунізацію проти поліомієліту. Як вакцинуватимуть дітей?

Також лікарка розповіла, що діти, яким, наприклад, тільки виповнюється 2 місці у середині процесу імунізації, можуть отримати ІПВ (першу ін’єкційну вакцину) у період перерв між етапами та продовжити щеплення разом з іншими дітьми на наступних етапах.

ІПВ є, фактично, підготовчим етапом для додаткової імунізації проти поліомієліту. Тому, якщо у першому раунді дитина захворіла чи мала інші протипоказання, то вона може отримати ІПВ у перерві між етапами і продовжити вакцинацію у наступному етапі. Бо між щепленнями повинна бути перерва не менш ніж 14 днів.  В ідеалі кожна дитина має отримати три щеплення упродовж усіх етапів додаткової імунізації проти поліомієліту.

Довідка. Поліомієліт – це інфекційне захворювання, при якому уражається центральна нервова система, шлунково-кишковий тракт і лімфатична система. Хвороба є найпоширенішою причиною виникнення у дітей фізичних недоліків. Вірус поліомієліту, потрапивши в організм, проникає в нервову систему через кров, уражає різні відділи, переважно рухові клітини спинного мозку, а також рухові корінці, які відповідають за рухи. Він поширюється повітряно-крапельним шляхом (чхання, кашель) або за типом кишкової інфекції (через фекалії хворого). Основний засіб профілактики хвороби – вакцинація дітей.

Розмовляла Наталія Середюк


Читайте також:
29 Жовтня, 2015 14:13
Ірина Анатолій абсолютно правий! При відмові від щеплень батьки підписують море документів, що про наслідки вони попереджені. Однак, ніхто і ніколи з лікарів не визнає, що ускладнення є наслідком щеплення, і не візьме на себе відповідальність. У всьому звинуватять батьків, які будуть самостійно розгрібати ці страшні наслідки... Думайте над ризиками вакцинації і рятуйте від них своїх дітей!
28 Жовтня, 2015 10:03
Анатолий А что промолчали, что вирусоносители не реагируют на прививки. А выявлять их ну очень дорого.
Что перед прививкой, надо пройти биохимическое обследование на проверку других болезней,состояние имунной системы
Застраховать детей на 500000 гривен, на случай осложнения после прививки.
Проверить сертификаты и уничтожить вакцину в случае неправильного хранения.
Не доверять комиссиям от медицины и создавать свои родительские
А что не пишем какой срок осложнения после прививки и симп осложнения, порядок фиксации таких фактов.... и получения страховки.
Столько врач должен наблюдать ребенка после прививки месяц, 2,3,...??? Осмотр делать каждый день или как?
А где приказ Минздрава о порядке проведения вакцинации.... Дали родители согласие на прививку, значит взяли последствия на себя.... мафия не виновата, сами согласились....
Набрать в интеренте поиск приказа....валерьянку заготовте заране... Здоровья вам....
28 Жовтня, 2015 00:16
Ксюша А чого не пишуть що вакцина зберігалася в неналежних умовах?
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!