У Львові перед Парком культури хочуть відновити став

4977 0
Водойма, яку засипали на початку XX ст., може знову з’явитися перед входом до Парку культури, що на вул. Вітовського у Львові. Таку ідею висунув головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. Журналісти Tvoemisto.tv дізналися, наскільки реально втілити цю ідею у життя та що необхідно для її реалізації.
зображення:: zaxid.net (Пелчинський став. Картина А.Лянге. 1822 рік)

зображення:: zaxid.net (Пелчинський став. Картина А.Лянге. 1822 рік)

До початку XX століття на площі між Цитаделлю і входом у Парк культури, де зараз фонтан, був Пелчинський став. Але його штучно засипали, коли місце почали розбудовувати. Так, на місці водойми проклали вулицю Вітовського. 

Сьогодні на цій локації – зелена галявина, а позаду неї – велика стіна, яку постійно розмальовують підлітки. На думку Юліана Чаплінського, територію колишнього ставу ніяк не використовують. 

Пропозицію Юліана Чаплінського підтримав міський голова Львова Андрій Садовий. 23 червня відбулося перше засідання робочої групи з питання відновлення водойми.

«Фахівці з Амстердаму пояснюють, що таке зробити абсолютно реально, – каже Юліан Чаплінський. – Воду можна повернути за рахунок правильної політики  поводження з дощовою каналізацією, якщо правильно збирати залишки дощу з парку, виводити їх з дахів, акумулювати».

Зображення: zaxid.net (Паркове кільце, яке об'єднають за допомогою озера)

Крім того, на думку головного архітектора міста, стадіон у Парку можна використовувати як «тарілку для збору води».

Читайте також: У яких водоймах Львівщини можна офіційно купатися

Якщо став вдасться відновити, він сполучить між собою Цитадель та Парк культури. Так у Львові може з’явитися єдиний парковий комплекс із водоймою. Над проектом львівські фахівці працюватимуть разом із голландськими. Як зазначає Юліан Чаплінський, втілювати його у життя почнуть не раніше 2017 року. Наразі у міському бюджеті просто немає на це коштів.

На думку Юліана Чаплінського, за прикладом Пелчинського ставу, можна відновити й інші. Головне – правильно поводитися з дощовою водою.

«Це європейська культура, яка мусить прийти, - зауважує головний архітектор. –  А законодавство України так і говорить: дощову воду треба скидати у найближчу водойму. А якщо її нема, ми можемо створювати штучно, за геометрією ландшафту. Можна брати приклад з Амстердама – міста, яке стоїть на воді».

Читайте також: Мандрівка львівськими озерами

Підготували Оксана Лісна, Ганна Беловольченко


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар