Українці вперше перетнули кордон із Польщею в Нижанковичах

3354 0
Пробний перетин кордону залізничною колією організували в рамках дня відкритих дверей у Нижанковицькому ліцеї для журналістів та гостей свята.

Зранку, 20 червня, до Нижанковичів, що у Старосамбірському районі, на ручній дрезині вперше приїхали представники Linia 102.pl – польської громадської організації, яка ініціює відновлення залізничного сполучення на ділянці Перемишль – Мальговичі – Нижанковичі – Добромиль – Хирів. Після офіційної частини дня відкритих дверей у Нижанковицькому ліцеї дрезина повезла до Польщі українську делегацію. Для перетину кордону організували мобільний пункт пропуску на залізничній колії.

Читайте також: Усе, що треба знати про перетин кордону після прийняття безвізу. Інструкція

«Залізниця – найшвидший та найбезпечніший спосіб перетнути кордон. Запустити сполучення між Перемишлем та Нижанковичами можна максимум за два роки. Для цього з української сторони треба відремонтувати буквально півкілометра колії», – зазначає керівник Linia 102.pl Кароль Гайджік.

Нагадаємо, що до кінця 2020 року в Нижанковичах мають облаштувати новий автомобільний перетин кордону. Тим часом польські активісти з Linia 102.pl просувають ідею створення поруч і залізничного пункту пропуску. Для реалізації їхньої ідеї з українського боку необхідно змінити ширину колії. Раніше тут проходила колія 1435 мм, але в 1990-х вона була змінена на 1520 мм.

Читайте також: Що необхідно для подорожі за кордон на авто. Інфографіка

Наразі ручна дрезина – єдиний транспортний засіб, який може їздити цією колією, адже вона є вилученою з експлуатації. Останній потяг тут проїхав у 1994 році. До Нижанковичів тепер курсують лише приміські потяги з Самбора, інколи здійснюються незначні вантажні перевезення. З польської сторони колія зараз взагалі не використовується.

Анна Журба


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар