Як Львів розвиватиме інфраструктуру для електромобілів. Візуалізація

2126 0
Громадська організація «Екологічні ініціативи» представила концепцію електромобільності міста.
фото: na-starte.com

фото: na-starte.com

Львів повинен стати комфортнішим для електромобілів, а 40% громадського транспорту вже в найближчі роки мають становити трамваї, тролейбуси та електробуси. Так вважають члени громадської організації «Екологічні ініціативи», які 17 листопада представили концепцію електромобільності Львова. Участь у громадському обговоренні взяли також представники Львівської міської ради.

«93% забруднення повітря у місті утворюється через транспорт, –  говорить представник ГО “Екологічні ініціативи” Василь Пашко. – Місто взяло на себе зобов’язання до 2020 року знизити рівень забруднення повітря та шумового навантаженні на 20%». Для цього на його думку, необхідно створити нормативну базу та розробити програму дій у напрямку, запропонованому концепцією.

Документ орієнтований на приватний електротранспорт. Головні пропозиції – розширення мережі заправок для електромобілів, залучення зовнішніх інвестицій та підвищення комфорту для туристів, котрі подорожують електромобілями. Що ж до громадського транспорту, то автори концепції вважають, що електричний транспорт повинен становити щонайменше 40% уже в найближчі роки.

Читайте також: Львівські електромобілі: півстоліття історії

Для втілення концепції міська влада та активісти створять робочу групу, яка до наступної сесії підготує для Львівської міської ради ухвалу про розвиток електромобільності. «Концепція – це загальний стратегічний документ, який ми маємо ухвалити, щоб місто стало прикладом для всієї України», – коментує директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк.

Зараз, за її словами, в місті є тридцять шість місць, де можна зарядити електромобіль. «Нам необхідно зробити візуалізацію, щоб зрозуміти, де можна додати заправок. Наступний етап – говорити з бізнесом і розуміти, де ми можемо розширювати інфраструктуру за його рахунок, а де заправки створюватимуться бюджетним коштом, наприклад, біля дитячих садків і шкіл», – каже Ірина Маруняк. На думку активіста «Екологічних ініціатив» Олега Гладчука, місто повинне виробити технічні умови для розвитку електромобільності.

Читайте також: Львів'яни та їх транспорт: Перша Tesla у Львові

У квітні 2017 року у Львові було офіційно зареєстровано 90 електромобілів. Поза тим, учасники дискусії висловили думку, що розвиток інфраструктури для електромобілів зробить місто привабливішим для туристів, а також створить нові робочі місця.

«Ми також маємо скоригувати містобудівні умови, розрахувати потужність електромереж, аби з появою нових заправок, які виникають біля нових житлових комплексів і будинків, розвивалась інфраструктура для електромобілів», додала Ірина Маруняк. Побачити перші результати втілення концепції електромобільності вона розраховує вже 2018 року.

Микита Гладченко


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар