Як повернути неякісні ліки в аптеку. Роз’яснення від МОЗ

1631 0
Зміни до законодавства набувають чинності вже з першого січня.
Фото: exo.in.ua

Фото: exo.in.ua

З першого січня українці зможуть повертати в аптеки лікарські засоби та медичні вироби в аптеку, якщо виявиться, що вони не відповідають вимогам якості. У МОЗ пояснюють, які документи необхідні для повернення препаратів в аптеку та які є способи довести, що вони неякісні.

Читайте також: Як перевірити ліки на підробку. Інструкція

Перш за все, кажуть в МОЗ, для повернення необхідно пред’явити розрахунковий документ на придбання цих ліків – чек з аптеки. У такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний.

«Міністерство охорони здоров’я звертає увагу, що факт неналежної якості підтверджується документами: висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Держлікслужби та/або уповноваженою лабораторією, розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу», – ідеться в повідомленні.

Читайте також: Коли в Україні виписуватимуть ліки за електронним рецептом. Деталі

Також у МОЗ рекомендують перевіряти ліки на сайті Держлікслужби, щоб переконатись, що вони не заборонені. Окрім того, документи про належну якість препарату мають на вимогу покупця надати в аптеці.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!