Як у Львові пройшов фестиваль української архітектури «Вежа». Фото

884 0
У межах першого дня дискутували щодо збереження історичного тла міста в сучасних умовах та переглядали ексклюзивний фільм про Казимира Малевича.

У Львові пройшов другий фестиваль української архітектури «Вежа: архітектура, що об’єднує». Із 27 червня по 3 липня його відвідали не лише українські, а й відомі закордонні архітектори. У межах фестивалю відбулися події, присвячені 140-річчю Казимира Малевича, 100-річчю з дня смерті Івана Левинського, а також мистецькі конкурси, вечірки, авторські лекції-дискусії тощо.

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів Богдан Гой, цьогорічний фестиваль присвячений темі пошуку конструктивного діалогу поміж мистецтвом і архітектурою. 

«Ідея назви «Вежа: архітектура, що об’єднує» виникла вже вкінці, коли йшли підготування до фестивалю. Ми подумали: чому б не зробити його про діалог мистецтва і архітектури. При чому мова йде про мистецтво не тільки образотворче чи монументальне, а й про музику, літературу. Ми хотіли об’єднати все це», — каже він.

Основним осередком заходу став новостворений Центр архітектури дизайну та урбаністики «Порохова вежа», де і відбулося відкриття «Вежі». Окрім цього, події проходили в Інституті архітектури НУ «Львівська політехніка», Національному лісотехнічному університеті та Свірзькому замку.

Розпочав фестиваль конкурс під назвою «Архітектурний кінофестиваль». Переможців обирали в кількох номінаціях: «Краща житлова будівля», «Кращий громадський простір», «Краща громадська будівля». У межах першого дня дискутували щодо збереження історичного тла міста в сучасних умовах та переглядали ексклюзивний фільм про Казимира Малевича, який презентував український архітектор, викладач Київської академії мистецтв Дмитро Антонюк. 

У програмі другого дня організатори підготували екопікнік «Місто-сад Івана Левинського», лекції італійського архітектора Аттіліо Террані та французького архітектора Мартіна Дюплантьє, а також воркшоп з просторового макетування.

У неділю, 30 червня, фестиваль проходив у Свірзькому замку. Великий мистецький захід та екскурсії майстернями, новобудовами Львова відбувалися наступного дня — до свята архітектури України.

Читайте також: Цієї неділі львів'ян кличуть у Ботанічний сад помилуватися сезонними квітами

Додамо, що організаторами фестивалю «Вежа» є Львівська спілка архітекторів у співпраці з архітектурними та мистецькими вишами Львова. Фестиваль відбувся за підтримки міської та обласної влади.

Нагадаємо, уперше фестиваль української архітектури «Вежа: пошук ідентичності» відбувся минулого року і був присвячений 110-річчю від часу створення першого громадського об’єднання архітекторів у Львові.

Партнерська публікація


Читайте також: