Які документи потрібні для виїзду дитини за кордон. Роз'яснення

9083 0
1 квітня 2015 року Державна міграційна служба України припинила виготовлення проїзних документів дітей, а також скасувала норму щодо внесення даних про дитину в закордонні паспорти батьків, а для дітей почали оформляти паспорти.
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

1 квітня 2015 року Державна міграційна служба України припинила виготовлення проїзних документів дітей, а також скасувала норму щодо внесення даних про дитину в закордонні паспорти батьків, а для дітей почали оформляти паспорти. Проїзні документи могли діяти ще три роки після скасування норми, тобто до 1 квітня 2018 року. Тепер вони недійсні.

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv помічник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби, начальник сектору взаємодії із ЗМІ Володимир Шеремет, що діти все ще можуть виїжджати за кордон, якщо вони вписані у паспорт батьків.

«Ті, хто встигли до 1 квітня 2015 року вписати в паспортах дітей плюс фотокартка, – ті залишаються дійсними до терміну закінчення паспорту або до досягнення дитиною 16-ти річного віку», – говорить він.

У решті випадків дітям для виїзду за кордон необхідний паспорт.

Читайте також: 12 лайфхаків для оформлення біометричного паспорта дитині у Львові

Паспорт дітям в Україні можна оформити з моменту народження. Він видається на 4 роки. Для підлітків від 16 років паспорт потрібно поновлювати кожні 10 років. Аби оформити дитячий біометричний закордонний паспорт, потрібно подати документи у будь-яке відділення міграційної служби або паспортний сервіс.

Читайте також: В Україні заборонили оформляти паспорти старого зразка

Згідно із законодавством України, виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування  та  відповідного часового проміжку перебування  у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

  • якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
  • якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном;
  • у разі пред'явлення документів або їхніх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення  батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання  дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).


Читайте також: