На війну мають йти підготовлені люди. Для цього має бути прописаний закон

5127 0
Потрібен закон, щоб задати стандарти базової підготовки людей, яких направляють у зону бойових дій.
Фото зі сторінки Володимира Зеленського

Фото зі сторінки Володимира Зеленського

Український журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов пропонує ухвалити закон про обов'язкову програму інтенсивної підготовки для бійців тероборони не менше 30 діб, аби на війну їхали підготовлені бійці. Адже один взвод з 30 піхотинців, який якісно готували один місяць на війні, важливіший за батальон, який поїхав на фронт після кількох днів занять.

Читайте також: Що треба взяти з собою на фронт. Коротка інструкція для військових

Верховна Рада ухвалила закон про можливість застосування ТРО на території інших областей. Але чи могли б шановні депутати ухвалити закон про застосування бійців будь-яких формувань на фронті виключно після програми інтенсивної підготовки не менше 30 діб? І щоб базові навички, яким мають навчити, теж прописати у законі?

Медицина, стрілецька зброя, гранатомети різних типів, окапування, маскування, порядок організації зв’язку, маневри на злагодженість, тактика піхотного бою – все це буде важливо і завтра, і за місяць, і за рік.

Чи варто зобов’язати законом направлення у зону бойових дій на 3-й місяць повномасштабного вторгнення людей виключно з мінімальними напрацьованими базовими навичками?

Як думаєте, чи корисно було б ухвалити найближчим часом такий закон, щоб задати стандарти базової підготовки людей, яких направляють у зону бойових дій?

Читайте також: Яким є рівень забезпечення бригад тероборони Львівщини. Пояснення 

Адже Україна має багато людей, готових воювати. Але Україні не вистачає людей, підготовлених для війни.

Усі скандали пов’язані не з тим, що є проблеми з людьми, люди достатньо вмотивовані, щоб йти захищати свою країну на фронт, і їх багато – вся нація.

Проблема в тому, що непідготовлені до війни люди на фронті не потрібні. Тут нема часу їх виховувати, навчати, готувати до виживання у польових умовах, до стрільби з різних видів зброї, організації зв’язку, тактичної медицини, маскування,  окапування, спостереження, тактики бою з піхотою та танками, корегування вогню, дисципліни, злагодженості. На фронті потрібні люди, у яких більша частина цих навичок вже є, бо там йде інтенсивна бойова робота.

Читайте також: Як допомогти українській армії. Реквізити

Один взвод з 30 піхотинців, який якісно готували один місяць на війні, важливіший за батальон, який поїхав на фронт після кількох днів занять.

Війна – це якість управління не тільки матеріальними ресурсами, це і якість управління людськими ресурсами.

Бо не навчені люди – навіть з точки зору логістики – великі витрати при мінімальних результатах. Це життя тих, хто не розуміє,куди потрапив і тих, хто має за них піклуватись, ризикуючи собою.

Потрібна якісна інтенсивна підготовка бійців, це себе виправдає з усіх боків, зараз нема нічого важливіше за відбір вмотивованих бійців та за якість їхньої підготовки.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!