
фото: Depositphotos
Із 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії. Відтак майже всі звичні церковні свята українці святкуватимуть швидше – вони змістяться на майже два тижні. Зокрема, День святого Юрія відзначатимемо 23 квітня, а не 6 травня, Різдво Івана Хрестителя – 23 червня, а не 7 липня, свято Покрову Пресвятої Діви Марії – 1 жовтня, а не 14-го і так далі. Настоятель сихівського храму Різдва Пресвятої Богородиці Орест Фредина пояснює, чому в цьому немає жодної проблеми та чому християнам важливо перелаштуватися.
Ми маємо новий церковний календар, точніший і правильніший. Просто всім нам варто узгодити його зі своїм життям. Всі у світі живуть за григоріанським календарем, а Церква має ще й юліанський, який спізнюється. Зараз цю помилку просто треба виправити, і все стане на свої місця.
Читайте також: «Треба змінювати стиль календаря, а не дату Різдва». Інтерв'ю з Богословом
Кожна людина має ім’я. Хтось може сказати, що ось я народився на самого Івана, Павла чи Миколая, то як тепер святкувати? Я не бачу тут жодної проблеми: ті чи ті іменини тепер просто припадуть на інше число.
Раніше християни ніколи не святкували днів народжень. Це нічого не дає, бо наше життя обмежене і коротке. А ось хрестини – це момент, коли ми народжуємося для вічності. Кожне наше ім’я записане в Книзі живих, тому іменини мають бути святом. А ми робимо навпаки – святкуємо дату. Тож зараз є дуже добра нагода подякувати Богу за життя, відсвяткувавши дату народження і окремо іменини.
Свої приватні свята ми також інколи святкуємо по-різному. Якщо дорога людина скаже, що запрошує вас на свої уродини не конкретно на те число, якого з’явилася на світ, а через якісь причини на інше, ви ж не відмовите, прийдете, бо шануєте людину, а не саму дату. У Церкві так само: ми не так почитаємо дату, як особу, молимося за неї.
На новий календар переходитимемо з 1 вересня, тож маємо ще трохи часу все переосмислити й підготуватися.
Читайте також: Коли Україна святкуватиме традиційні свята, якщо перейде на григоріанський календар
Дуже гарно одного разу сказав мені брат: «Коли переводять годинники на зимовий час, то й електричка їде по-новому». Тож і тут так само. Все дуже просто – треба усвідомити і перейти. Очевидно, будуть труднощі, але найголовніше у кожному з нас – добра воля, Богопочитання. Все треба робити розумно, добрими кроками, і тоді у нас все буде гаразд.
Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.