ілюстративне фото: digileaders.com

ілюстративне фото: digileaders.com

Як може змінитися Львівщина. ЛОДА подала до Кабміну перспективний план області

7450 0
До Львівської територіальної громади можуть увійти 15 громад та, власне, Львів.

ЛОДА передала Кабміну свої пропозиції щодо нового адмінподілу Львівщини, який налічує шість районів та 69 громад. Відповідний докуменn Tvoemisto.tv надали у департаменті економічної політики ЛОДА.

Читайте також: Великий Львів. Чи зможе місто об'єднати приміські села і розширити свої межі

Згідно з планом, до Львівської об’єднаної територіальної громади можуть увійти 15 навколишніх громад і безпосередньо Львів як адміністративний центр. Зокрема йдеться про Львівську, Винниківську, Брюховицьку, Рудненську, Лисиничівську, Дублянську, Грибовицьку, Грядівську, Малехівську, Зашківську, Мурованську (Сороки-Львівська), Гамаліївську, Ямпільську, Бірківську та Рясне-Руську громади.

Карта ОТГ Львівщини, яку направили у Кабмін

Як розповів Tvoemisto.tv т. в. о. директора департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда, тепер Кабмін або поверне цей план на доопрацювання, або затвердить його.

«Законодавець хоче у другому читанні розглядати проєкт закону про зміни до місцевого самоврядування, де Кабміну нададуть право встановлювати межі та адміністративні центри у спроможних ОТГ. Базовий рівень буде зафіксований Кабміном. Якщо ні – то Кабмін сформує ЗУ "Про адміністративно-територіальний устрій", де вкаже і базовий, і субрегіональний рівні і передасть на затвердження депутатам», – каже він і додає, що лише тоді буде необхідність вносити зміни в Конституцію й за новим адміністративно-територіальним устроєм проведуть місцеві вибори 25 жовтня.

Водночас Степан Куйбіда каже, що місцеві громади мали достатньо часу, аби сформувати ОТГ і внести свої пропозиції щодо нового адмінподілу.

«За ці 5 років, поки відбувається децентралізація, на пальцях однієї руки можна перерахувати населені пункти, де в тій чи іншій мірі не відбувалося спілкування з громадянами. У жовтні-листопаді перший заступник голови ОДА об'їхав всі райони. Тоді презентували 6 районів і 67 ОТГ. Коли 18 грудня вступив у силу ЗУ "Про добровільне об’єднання громад" ми показали пропозиції, отримали доручення по 11-районах провести консультації, пізніше ще по 4-тьох. Якщо сказати, що було з 50 зустрічей то буде нічого не сказати», – розповідає він.

Також він називає абсолютно нормальним бажання окремих сіл та містечок створити власні ОТГ, але при цьому необхідно зважити їх економічну доцільність.

«Ніхто не каже, що в Сокільників немає грошей. Всі розуміють його багатство. Особисто в мене застереження до території. Рано чи пізно цієї території не буде і потрібно буде думати далі. Не будемо ми щоразу переділювати адміністративно-територіальний устрій. Це робиться далекоглядно. Винники і Брюховичі – це так звана ситуація «матрьошок». Ми розуміємо, що взаємозв’язок із Львовом тут тісний. Люди пов’язані човниковою міграцією, Львів скеровує багато коштів на ці території. Для чого ламати те, що і так доволі непогано працює. Нам потрібно підкорегувати ці матрьошки з точки зору законності і самоврядності», – підсумовує він.

Читайте також: Мешканці громад зірвали затвердження перспективного плану районів Львівщини

Нагадаємо, в Україні завершується другий етап децентралізації, за яким у межах районів мають створити фінансово спроможні об’єднані територіальні громади. 

Львів натомість хоче об’єднати близько 20-ти сусідніх міст та сіл, водночас Сокільники ще в грудні торік домоглися, аби Львівська облрада внесла до перспективного плану формування ОТГ Сокільницьку громаду, до якої ввійшла Годовицько-Басівська сільська рада. Втім у направленому до Кабміну перспективному плані Сокільники не зазначеін ані окремою ОТГ, ані у складі Львівської громади. Брюховичі на громадських слуханнях також підтримали створення окремої ОТГ, до якої мали б увійти села Домажир, Ясниська, Рясне-Руське. Не хочуть об’єднуватись зі Львовом і Винники, натомість Лисиничі та Підбірці погоджуються стати частиною Львівської ОТГ.

Минулого тижня міжвідомча група ЛОДА мала розглянути перспективні плани всіх районів, затвердити перелік ОТГ, зокрема й Львівської, й подати на розгляд Кабміну. Втім протестувальники зірвали засідання міжвідомчої робочої групи й її члени не встигли розглянути найбільш дискусійні проєкти. Низка громад, зокрема мешканці Сокільників, Сільця та Дублян оголосили безстрокову акцію протесту під ЛОДА та ЛМР і вимагають дозволити їм створити власні ОТГ.

Христина Гоголь

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

Проєкт «Реформи без ілюзій» реалізується за підтримки проєкту USAID «Медійна програма в Україні», яка виконується міжнародною організацією Internews.

Реформи без ілюзій

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!