Гірськолижний сезон. Чи запрацюють курорти для лижників та сноубордистів. Огляд

10771 0
Гірськолижні комплекси готуються до сезону, на випадок відімкнення електроенергії закуповують генератори.
Фото умовне / Unsplash

Фото умовне / Unsplash

У Львові 17 листопада вперше випав сніг та знизилася температура повітря. Tvoemisto.tv зʼясувало, чи готуються до нового сезону гірськолижні курорти та як вони будуть працювати, якщо не буде електроенергії.

Emily Resort

Гірськолижний сезон у комплексі «Emily Resort», у Винниках біля Львова, планують розпочати з 1 грудня. Катання протягом денного часу (з 09:00-17:00) в комплексі коштуватиме 800 грн. Вечірні ski-паси коштуватимуть 500 грн, а катання протягом повного дня  1 100 грн. У випадку, якщо не буде електроенергії, то планують застосовувати генератори. 

 

«Буковель»

Сезон у «Буковелі» на Івано-Франківщині точно стартує, проте дата початку залежить від погодних умов. Продаж ski-пасів ще закрито, однак про всі оновлення обіцяють повідомити у соцмережах та на сайті. Щодо покриття спусків штучним снігом наразі немає інформації, оскільки це залежить від природного снігового покриву.

«Яким буде сніговий покрив – буде він натуральним чи траса потребуватиме засніження або додаткових умов – зрозуміємо, коли буде сніг та мороз. Поки не відомо», – повідомляють в адміністрації курорту.

«Плай»

У гірськолижному курорті «Плай» на Львівщині сезон розпочнеться 16 грудня. Як повідомили адміністратори у коментарі Tvoemisto.tv, у випадку відключення світла будуть застосовувати електрогенератори, енергію із яких, перш за все, планують використати для того, щоб усі підйомники не зупинились, якщо будуть екстрені відімкнення електроенергії. Наразі закуповують додаткові та резервні генератори. 

«Захар Беркут»

У комплексі «Захар Беркут», що у Славському на Львівщині, на 90% переконані, що гірськолижний сезон цьогоріч все ж розпочнуть, проте детальна інформація щодо старту та цін на ski-паси з’явиться на початку грудня. Як і щороку, штучного снігу в туристичному комплексі «Захар Беркут» не буде – лише природний. Загалом цього року тут планували відкрити ще один комплекс, але цю ініціативу відклали через війну. 

Наскільки енергозатратною може бути робота гірськолижних курортів 

Через пошкодження росіянами критичної енергетичної інфраструктури в Україні мешканців та підприємців закликають економити світло, однак, на думку виконавчого директора асоціації «Енергоефективні міста України» Святослава Павлюка, робота гірськолижних курортів не матиме негативного впливу на енергосистему України, якщо правильно підійти до її використання.

За словами Павлюка, якщо в одному регіоні є надлишок електроенергії або ця система генерації може виробити та передати енергію, то обмежувати роботу курортів немає потреби. До того ж, у результаті на економіку країни це впливає позитивно, адже люди працюють, і є доходи до місцевого бюджету.

Читайте також: Для повноцінного відновлення роботи енергооб’єктів на Львівщині треба 8-12 місяців, – Козицький

Що стосується снігових гармат, які виробляють сніг за відсутності природного снігу, то багато електроенергії вони не використовують.

«Снігові гармати не витрачають велику кількість електроенергії, адже вони просто розпилюють воду, яка опадає кристаликами льоду. Якщо використовувати їх вночі, коли в системі є профіцит, то це навпаки користь для економіки. Усе залежить від того коли вони цю енергію беруть: якщо використовують гармати не в години пікового споживання, а після, то це прийнятно для енергосистеми», – пояснює він у коментарі Tvoemisto.tv.

Нагадаємо, у вівторок, 15 листопада, під час масованої атаки по Україні у Львівську область прилетіло понад 10 ворожих ракет. Більшість з них збили сили ППО. За словами голови Львівської ОВА Максима Козицького, щоб повністю відновити роботу енергооб’єктів у Львівській області до довоєнних показників, треба 8-12 місяців. Воночас НЕК «Укренерго» дала розпорядження застосувати екстрені аварійні відключення на Львівщині. 

Ірина Давосир

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 
 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!