Для дітей, які довго перебувають у лікарні, організують навчання в медзакладах. Деталі

1639 0
Навчання відбуватиметься за шкільною програмою, а учень зможе отримати довідку про успішність.
Фото: Kurs.if.ua

Фото: Kurs.if.ua

Міністерства охорони здоров’я та освіти і науки спільно розробили положення про навчання школярів, які лікуються у стаціонарі. Діти матимуть заняття за звичайною шкільною програмою і навантаження, що залежатиме від стану здоров’я. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомляє керівниця МОЗ Уляна Супрун.

Система запрацює вже наступного року, каже урядовиця. Для цього всі обласні лікарні мають підписати угоди про співпрацю з місцевими закладами загальної середньої освіти. За бажанням, долучитись до програми навчання в лікарнях можуть і районні лікарні.

«Головні умови – бажання дитини вчитися, згода батьків та дозвіл від лікаря. Для того, щоб розпочати навчання, батьки або законні представники дитини мають написати заяву. Заняття і їхню тривалість можна буде спланувати в залежності від стану здоров’я дитини та рекомендацій лікаря. Уроки йтимуть за шкільною програмою, учні отримуватимуть оцінки та складатимуть атестацію», – пояснює Уляна Супрун.

Вона додає, що керівництво медзакладу має надати приміщення для класної кімнати, створити належні умови для проведення занять та визначити координатора освітнього процесу, який організовуватиме відвідування занять, утримуватиме в належному стані приміщення, інформуватиме працівників закладу освіти та інших учасників освітнього процесу про особливості роботи медзакладу.

Від школи також має бути координатор, який стежитиме за наявністю підручників, освітніх ресурсів та сервісів, розкладом занять тощо. Його має призначити директор відповідної школи.

«В одному шкільному класі в лікарні займатимуться від 5 до 12 учнів. Якщо дитина за станом здоров’я не може піти до класу, але хоче навчатися і дозволяє лікар, то вчителі проводитимуть індивідуальні уроки в палатах або ж вона займатиметься з вчителями своєї школи онлайн», – додає Уляна Супрун.

Після виписки з лікарні дитина матиме довідку про успішність та рівень засвоєння освітнього матеріалу або навіть документ про загальну середню освіту.

Інфографіка: МОН


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!