Чому ШІ так часто продукує фейки

1594 0
Чи варто сліпо довіряти штучному інтелекту, які в нього можливості, переваги та недоліки, а також чому інколи чат-боти зі штучним інтелектом спотворюють або вигадують факти? Про це та багато іншого Тvoemisto.tv дізналося в старшого директора з архітектури рішень провідної міжнародної ІТ-компанії «EPAM Україна» Євгена Моспана.

Технології штучного інтелекту дедалі більше проникають у різні сфери діяльності, проте надійними їх можна назвати далеко не завжди. Інколи штучний інтелект помиляється, спотворює факти, щось вигадує. Згідно з опитуванням, проведеним торік серед студентів «Марафону ІТ-технологій від EPAM», 95% респондентів вважають ШІ помічником, однак майже половина з них мали справу з так званими галюцинаціями. 

«Хотіла підібрати список літератури, а отримала перелік реальних книг упереміш із вигаданими». «Шукала законодавчі акти та стандарти, а мені видало уявні ДСТУ з неробочими посиланнями», – кажуть студенти, які в роботі з текстами, аналітикою та зображеннями зіткнулися з галюцинаціями ШІ.

Одна з причин, чому таке могло статися – питання до ШІ були не до кінця зрозумілими або неправильно сформульованими. Чим розбірливіше, чіткіше питання, тим достовірніша відповідь, переконаний старший директор з архітектури рішень Євген Моспан.