Ірина Фаріон хоче звернутися до Європейського суду, аби її поновили на посаді доцентки Львівської політехніки

1077 0
Вона запросила Уповноваженого з захисту державної української мови Тараса Кременя підтримати її на суді.
Ірина Фаріон/ фото з відкритих джерел

Ірина Фаріон/ фото з відкритих джерел

Мовознавиця Ірина Фаріон повідомила, що звертатиметься до Європейського суду для оскарження рішення звільнення її з посади доцентки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка». Вона опублікувала на YouTube-каналі звернення до Уповноваженого з захисту державної української мови Тараса Кременя.

«Якщо я не виграю суди тут, то буду подавати до Європейського суду. Кожен має право на свободу вираження поглядів. Це моє право – загортати свої думки так, як я уважаю за потрібне, а не так як комусь подобається. Ображаються слабкі, сильні дослухаються і роблять висновки»– сказала вона.

Зазначимо, що наступне судове засідання у справі Ірини Фаріон відбудеться у Львівському апеляційному суді 29 травня 2024 року. 

«Дискримінуючи мене відбувається насправді дискримінація суті України і заперечення самого її національного розвитку. Рішення апеляційного суду буде свідчити про те, куди рухається наша держава»– зазначила вона. 

Водночас Ірина Фаріон запросила Тараса Кременя взяти участь у наступному засіданні, або ж скерувати публічного листа підтримки.

«Щоб спільно боротися проти дискримінаційних дій скерованих щодо мене з метою не лише ухвалення судом справедливого рішення, а й попередження аналогічних прецедентів на майбутнє з будь-ким. Перед законом рівні абсолютно, тож нема чого загортати в папірчики», підсумувала Ірина Фаріон.

Читайте також: Організаторка мітингу проти Фаріон: «Не з усіма гаслами я згодна»

Нагадаємо, що мовознавицю та екснардепку Ірину Фаріон звільнили з Львівської політехніки. Скандал навколо мовного питання, повʼязаний з Іриною Фаріон, розгорівся нещодавно після того, як мовознавиця та екснардепка в інтервʼю журналістці Яніні Соколовій сказала, що не вважає українцями тих захисників, які розмовляють російською. В основному йшлось про бійців бригади «Азов».

Студенти університету наголосили, що не підтримують таку позицію та вимагали правоохоронців розглянути ситуацію. Зокрема, 14 листопада, у Львові майже 2000 осіб вийшли на протест під головний корпус «Львівської Політехніки». Вони вимагали звільнення Ірини Фаріон та її публічного вибачення. Tvoemisto.tv відвідало цей протест і запитало в учасників про мету їхнього зібрання. Зокрема, чому вони вимагають звільнення Ірини Фаріон та якими будуть дії адміністрації вишу після цієї акції. Читайте за посиланням.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!