Київ

«Київметробуд» має сплатити Києву відсотки з покладених на депозит коштів на будівництво метро на Виноградар

556 0
Суд підтвердив рішення попередніх судів про стягнення з підрядника коштів, що були нараховані як відсотки на незаконно покладені на депозит гроші міського бюджету
Фото: UNN

Фото: UNN

Суд стягнув з «Київметробуду» 139 млн грн відсотків з коштів, що були надані на будівництво метро на Виноградар. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Суд встановив, що комерційна структура всупереч законодавству розмістила кошти з бюджету столиці на депозитних рахунках у банку. Це були гроші на будівництво метрополітену від станції «Сирець» до житлового масиву Виноградар. Таким чином підрядник «заробив» відсотки в сумі понад 139 млн гривень.

В жовтні 2021 року прокуратура звернулась до Господарського суду міста Києва з вимогою стягнути ці кошти з підрядника на користь територіальної громади столиці в особі Київської міської ради.

Господарський суд ще в 2022 році повністю задовольнив позов про стягнення 139 млн гривень до бюджету столиці.

Через рік Північний апеляційний залишив рішення в силі. Втім Верховний суд направив справу на новий розгляд.

За результатом нового розгляду рішенням Господарського суду міста Києва від 24 квітня позов прокурора повністю задоволено та стягнуто з підрядної організації до бюджету столиці понад 139 млн гривень.

Нагадаємо, Київський метрополітен і компанія «Київметробуд» уклали договір про будівництво метро на Виноградар 20 листопада 2018 року. Він закінчувався 24 січня 2024 року. Тим часом будівельні роботи проводилися з відставанням від плану, а від початку повномасштабного вторгенння росії майже припинились взагалі. Метрополітен встиг сплатити за будівництво 4 мільярди гривень (з ПДВ).

Досі не завершено перший етап будівництва, яким передбачено продовження «зеленої» гілки від станції «Сирець» із ділянкою вилкового відгалуження у бік станції Виноградар та електродепо. Наразі готовий тунель від станції «Сирець» до станції «Мостицька» довжиною майже 1250 метрів, завершено будівництво основних конструкцій вентиляційного вузла, виконано комплекс робіт з демонтажу тунелепрохідницького комплексу.

У липні минулого року на той час директор КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський заявив, що роботи з побудови метро на Виноградар відновлять у вересні після коригування науково-проєктної документації. А до кінця 2024 року планують здати дві станції метро – «Мостицька» і «Варшавська».

У листопаді того ж року він повідомив, що будівництво метро на Виноградар відновлять після коригування проєкту та зміни підрядника, а у грудні заявив, що підприємство досі корегує проєкт будівництва метро на Виноградар, а добудують його не менше ніж через 1,5 року. 

Пізніше того ж місяця стало відомо, що Київський метрополітен розірвав договір з «Київметробудом» на продовження Сирецько-Печерської лінії у бік житлового масиву Виноградар через зрив термінів будівництва. 

Вже наступного дня заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник заявив, що КП «Київський метрополітен» проведе новий тендер на продовження будівництва лінії метро на Виноградар.

У березні 2024 року  після розслідування Bihus.Info керівник «Київського метрополітену» Віктор Брагінський написав заяву про звільнення. Журналісти виявили у Брагінського понад 50 млн гривень незадекларованих доходів. Зокрема, журналісти знайшли в деклараціях родичів директора Київського метрополітену кілька дорогих квартир та землю під Києвом.

Тим часом на будмайданчику станції "Мостицька", який залишився без охорони, розкрадають мідні кабелі і метал.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!