Про один з найстаріших районів Львова розкажуть за допомогою гри

2153 0
У Львові в межах Фестивалю сусідів на Підзамчі презентують освітню міську гру «Підзамче. Нове життя дільниці», яка відбудеться 6-7 вересня. Гра дасть змогу дітям, молоді та дорослим дізнатись більше про цю дільницю та спільно подумати про альтернативні способи розвитку та оновлення окремих локацій Підзамча.
Фото з Facebook Центру міської історії

Фото з Facebook Центру міської історії

Гра розроблена Центром міської історії у співпраці з Ініціативною групою «Йота», інформують в Центрі.

Історія Підзамче – приклад змін, які відбувались у житті мешканців східноєвропейських міст, зокрема Львова у ХІХ-ХХ столітті, пояснюють ініціатори. Історія цього району починається з передмістя, яке в кінці ХІХ ст. розростається і стає частиною міста. Підзамче пережило страшні часи Голокосту і виселень. Після війни, спустілий район заселявся новими мешканцями, які приїжджали з навколишніх сіл, східних регіонів України і Росії. Саме тут радянське керівництво намагалося збудувати зразковий радянський індустріальний район. В 90-х роках цей район бачився мешканцями міста як занедбані простори. Зараз Підзамче переживає період ревіталізації. Історики та соціологи досліджують і пишуть праці про Підзамче, підприємці розглядають його як добру локацію для бізнес-офісів і дрібного бізнесу, громадські активісти організовують культурні та соціальні ініціативи, які надають дільниці нових значень і характеристик.

«Ця гра – це також спроба учасників запропонувати свій погляд на дільницю і облаштувати її, як простір комфортний для життя її мешканців і цікавий для гостей міста. Гра, побудована на основі класичної «Монополії», тривалістю 1,5 - 2 години, розрахована на 4-6 гравців. Кожен гравець має можливість придбати право власності на реальні локації дільниці, вигравати гранти на реалізацію проектів оновлення, боротись з корупцією, платити штрафи, співпрацювати з іншими учасниками. Переможе той, хто зробить найбільше проектів, якнайкраще облаштує свої локації та зуміє зрозуміти потреби мешканців», – кажуть в Центрі міської історії.

У грі є багато випадковостей і ризиків, що робить її цікавішою і непередбачуваною. Також у грі використані історичні описи та зображення локацій Підзамча з архіву медіа-бібліотеки Центру міської історії, що робить гру не лише цікавою, а й пізнавальною, розширюючи уявлення і знання гравців про цю частину сучасного міста Львова.

Нагадаємо, Фестиваль сусідів на Підзамчі створюють мешканці та мешканки району спільно з ініціативою «Йота». Фестиваль діє за принципами самоорганізації. Мета заходу – налагодити сусідські зв'язки.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!