Серпнева спека вплинула на якість повітря у Львові

1118 0
У серпні, коли в Україні фіксували спекотну погоду та температурні рекорди, концентрації PM2.5 підвищувалися.

Громадська мережа станцій моніторингу якості повітря ЛУН Місто AIR проаналізувала якість повітря цього літа. У цілому протягом червня-серпня 2023 концентрація наддрібних часток PM2.5 у Львові була невисока, за цим показником повітря переважно було чисте. Водночас у серпні, коли в Україні фіксували спекотну погоду та температурні рекорди, концентрації PM2.5 підвищувалися. Це явище характерне для високих температур, особливо якщо вони супроводжуються слабким вітром. 

Джерело: ЛУН Місто AIR

Дані у графіках ЛУН Місто AIR подані в AQI – індекс якості повітря. Чим вищим є індекс – тим гірша якість повітря. Показник до 50 означає, що повітря чисте. Показник до 100 – повітря прийнятне, тобто можна не обмежувати активності просто неба. Показник від 150 – повітря нездорове, краще відмовитися від активного перебування на вулиці, почекати з провітрюванням. 

Читайте також: Минулі вихідні у Львові були найспекотнішими за останні 77 років

«AQI розрахований на основі концентрації наддрібних часток PM2.5. Ці частки настільки малі, що не помітні неозброєним оком і через це здатні потрапити у кров. Всесвітня організація охорони здоровʼя приділяє цим наддрібним часткам особливу увагу, адже вони негативно впливають на дихальну, серцево-судинну системи, мозок», – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що громадська система аналізу якості повітря ЛУН Місто AIR моніторить якість повітря вже понад 4 роки. Зараз проєкт має мережі власних станцій у 11 містах України, це понад 100 датчиків. Система моніторингу створена командами центру міських досліджень ЛУН Місто та Факультету радіофізики, електроніки та компʼютерних систем КНУ імені Шевченка. 

Слідкувати за показниками у місті у реальному часі можна на карті ЛУН Місто AIR, а також у безкоштовних Telegram-, Viber-ботах, у додатку для iPhone.

Для довідки

Particulate matter (PM) – це мікроскопічні тверді частинки. Фактично – це все в повітрі, що не є газом, і складається з величезного різноманіття хімічних сполук та матеріалів, деякі з яких можуть бути токсичними. Через невеликий розмір багатьох частинок, що утворюють РМ, деякі з цих токсинів через дихання можуть потрапляти в кров і транспортуватися по всьому тілу, осідаючи в серці, мозку та інших органах. Тому вплив PM може призвести до серйозних наслідків для здоров'я, особливо для вразливих груп людей, таких як молодь, люди похилого віку та люди з проблемами дихання.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!