Щасливі на трієчку, мало сплять, але пишаються: як львів’яни оцінюють якість свого життя

6468 0
В освіті, медицині та транспорті зміни позитивні, а з екологією, благоустроєм та безпекою стало гірше. Найбільше довіряють військовим, найменше – ЛГБТ.
reviewmantra.com

reviewmantra.com

«Інститут міста» представив результати третього соціального моніторингу громадської думки львів’ян. Влітку 2017 року соціологи опитали 1200 мешканців міста віком від 18 років. Дослідження проводила соціологічна агенція «Фама» за допомогою поквартирного опитування face-to-face. Можлива похибка не перевищує 3,5%.

3,31 із п’яти – такий середній бал задоволеності життям серед жителів Львова. Такий самий показник був у 2016 році, але він трохи зріс у порівнянні з 2013-м. Найбільш задоволеними є мешканці Знесіння (3,85), найменш задоволеними – ті, хто мешкає на Підзамчі та біля Піскових озер.

Як з’ясували соціологи, львів’яни посередньо оцінюють свій матеріальний стан. Щоправда, він, на думку учасників опитування, погіршився порівняно з 2016 роком. Також опитані відзначили, що відчули позитивні зміни в освіті, медицині та транспорті, але з екологією, благоустороєм та безпекою у Львові стало гірше у порівнянні з 2016 роком. Містяни також стали більше витрачати на їжу, але менше на комунальні послуги.

Читайте також: Галя балувана. Як Львів спустили з рейтингових небес на землю

Найбільше львів’яни довіряють релігійним установам (78%) та патрульній поліції (54%), що є характерним для України загалом. Найменше довіряють судам (11%) та прокуратурі (13%). Найбільш толерантно мешканці Львова ставляться до військовослужбовців, найменш – до представників ЛГБТ-спільноти.

Львів’яни краще оцінюють приватні навчальні заклади, проте респонденти вказали, що вважають дітей надмірно завантаженими у школі. Водночас, вони не є задоволеними ціною та якістю харчування у школах. Майже половина дітей (41%)  відвідують позашкільні заклади освіти, серед яких найпопулярнішими є музичні, танцювальні та художні гуртки.

Читайте також: Новий закон про освіту. Що реально зміниться, коли буде результат і що може піти не так

Більше половини мешканців Львова (57%) щодня ходять пішки куди-небудь.  Лише третина (31%) користуються маршрутними таксі. Маршрутками не задоволені: опитані вказали, що цей вид транспорту зазвичай не пристосований до людей інвалідністю та батьків із візочками (1,62 бали з 5), а також, що їхній технічний стан є поганим (2,3 з 5). Натомість, більше задоволені електротранспортом.

Читайте також: Руки примерзають. Чому електротранспорт у Львові виживає, а не розвивається

Загалом оцінка якості медичних послуг стала вищою у порівнянні з минулими роками. Респонденти краще оцінюють приватні медичні заклади (4,2 з 5), ніж комунальні (3,4 з 5). Що цікаво, рівень задоволеності послугами комунальних медичних закладів є навіть дещо вищим у порівнянні з приватними.

Загальний стан свого здоров’я містяни оцінюють як посередній – 3,62 з 5. Лише 13% людей визнають, що мають достатньо сну для працездатності.

Читайте також: Як зробити, щоб людям не треба було ходити до лікарів

Львів’яни виявилися менш задоволеними благоустроєм міста у порівнянні з минулими роками. Респонденти вказали, що є незадоволеними якістю вивезення сміття у своєму районі (опитування відбувалося влітку 2017 року, коли сміттєва криза була у розпалі), а також пристосованістю району до людей з інвалідністю, батьків з візочками та власників домашніх тварин. Також опитані визначили, що у місті бракує громадських вбиралень та паркомісць.

Читайте також: Підземні паркінги у Львові: навіщо, де, коли і як

Опитані позитивно оцінили озеленення та освітлення району, а 66% мешканців сортують сміття (найчастіше це пластик, батарейки та акумулятори, скло та папір).

Мешканці задоволенні безпекою вдень (4,1 з 5), але цей показник є меншим для темної пори доби (3 з 5).

Читайте також: «Поліцією дітей не лякають – це вже добре». Що не так із безпекою Львова

Третина львів’ян (31%) використовували особисті знайомства для вирішення своїх проблем, а 21% пропонували кому-небудь хабар, і лише одна десята визнали, що їм пропонували неправомірну винагороду.

Читайте також: Хабарівський край. Ірина Бекешкіна про корупційні традиції Західної України

62% опитаних дотримуються консервативного погляду на сім’ю, де «чоловік – годувальник, а дружина – берегиня домашнього вогнища». Лише 4% респондентів зізналися, що зазнали дискримінації через стать, а 16% – через вік.

55% задоволені свої дозвіллям. Львів’яни у свій вільний час переважно дивляться телевізор чи їдуть за місто. Серед культурних закладів надають перевагу торгово-розважальним центрам та кінотеатрам.

93% опитаних пишаються тим, що є львів’янами. Українським громадянством пишаються трохи менше: 88%. 

Повну презентацію результатів дослідження дивіться тут: 

Марта Кобринович


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!