Україна

9% українців спілкуються вдома російською. Опитування

833 0
Проте 60% опитаних спілкуються вдома українською.
Фото умовне/Час дій

Фото умовне/Час дій

Майже 60% опитаних зазвичай спілкуються вдома українською, близько 30% - українською та російською, лише 9% – російською. Такі результати опитування опублікувала соціологічна група «Рейтинг».

«Починаючи з березня 2022 помітно зменшується використання російської мови у побуті. Для 82% опитаних українська мова є рідною, для 16% такою є російська», – йдеться в результатах опитування. 

Читайте також: «Це вб'є український дубляж». Письменник про законопроєкт, що англійській мові статус міжнародної

Окрім цього, ВПО і біженці, які перебувають за кордоном, частіше використовують обидві мови для спілкування або говорять російською. Тим не менше, понад 70% ВПО і біженців вважають рідною українську.

Нагадаємо, що українську мову внесли до онлайн-інструменту для перекладу текстів та офіційних документів всіма 24 мовами ЄС. Відтак українці зможуть перекладати законодавчі акти ЄС з англійської на українську.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!