Сім'я військового медика з Львівщини, що помер від Covid-19, досі не отримала допомогу

1206 0
Чоловік захворів на коронавірус вкінці травня, після того як об'їжджав західний регіон.
Фото: Андрій Садовий/Фейсбук

Фото: Андрій Садовий/Фейсбук

Сім'я військового медика з Львівщини Івана Гайди, який помер від Covid-19, не отримала допомогу протягом семи місяців. Про це повідомляє UA.Львів.

Дружина Івана Михайловича розповідає, її чоловік захворів на коронавірус вкінці травня після того, як об'їжджав західний регіон.

Читайте також: Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського

«Виплата не проведена, бо не внесли зміни у наказ №402 (Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, – ред.), який командування медичних сил ЗСУ мало би внести туди зміни, бо в цьому наказі як мені сказали, немає що ніби помер від Covid-19. Мають внести зміни і оце вже 7 місяців з моменту його смерті вносять ці зміни», – каже вдова Івана Гайди Ольга.

Родинам медиків, які померли від ускладнень коронавірусу, за умови, що вони інфікувались на роботі, компенсацію виплачують різні установи, залежно від того, де працювали медики.

На Львівщині є шість родин невійськових лікарів, яким з державного бюджету виплатили гроші. Сума компенсації – понад півтора мільйони гривень для кожної сім`ї. П’яти родинам померлих медиків Фонд соціального страхування виплатив по більше як 200 тисяч гривень. У Фонді кажуть, таким виплатам передує розслідування обставин смерті.

Читайте також: «Пан генерал». У пам’ять про військового медика Івана Гайду

«Ми, Фонд соціального страхування, отримує повідомлення про гостре професійне захворювання. У випадку смерті в Держпраці створюється комісія з розслідування такого нещасного випадку. За результатами складається акт чи смерть цього медичного працівника пов’язана із виконанням професійних обов’язків, чи ні», – додає каже керівник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Львівщини Юрій Бобиляк.

Іван Гайда, начальник Львівського військового госпіталю, помер 18 червня 2020 року у лікарні. Йому було 58 років, і він був полковником медичної служби Збройних сил України, лікарем вищої категорії. Загалом за період пандемії, яка триває 11 місяців, на Львівщині померли 52 медичних працівники.

Нагадаємо, що  Tvoemisto.tv для того, аби вшанувати пам’ять померлих лікарів, медсестер і фельдшерів, розповідає  історію кожного з них. Кого ці люди любили, із чого сміялись, про що мріяли та що залишили нам у спадок – у проєкті «У пам’ять про медиків». Матеріал про Івана Гайду можна прочитати за посиланнямЧитайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!