Стало відомо, скільки осіб отримали відмову у виїзді з України за системою «Шлях»

2039 0
Причина відмови – невідповідність зазначеній меті поїздки.
ФОТО: УМОВНЕ

ФОТО: УМОВНЕ

Понад 4 тисячі осіб, яких внесли до системи «Шлях», отримали відмову у виїзді з України.  Таку цифру на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ навів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Вже 4,3 тисячі осіб отримали відмову в перетині кордону на виїзд, котрі прямували як водії суб’єктів господарювання, що мають ліцензію на міжнародні перевезення», – сказав він. 

За його словами, причина відмови – невідповідність зазначеній меті поїздки. Проведений ДПСУ аналіз так званої системи «Шлях» вказує на факти зловживань. 

Читайте також: Стало відомо, які організації отримали найбільше погоджень на виїзд через систему «Шлях»

«Близько 1,5% осіб цієї категорії, які виїжджали з України у січні-лютому цього року вчасно не повернулися в країну у визначений термін 60 діб, що встановлений Правилами перетину кордону для такої категорії осіб», – повідомив речник.

Правопорушень припускаються перевізники майже з усіх регіонів України. При цьому більшість зловживань фіксується з боку ФОПів, яким надана можливість внесення осіб до системи «Шлях». Великі підприємства більше дбають про свою репутацію, натомість окремі ФОПи зловживають наданими можливостями і за грошову винагороду (орієнтовно від 3 до 7 тис. доларів) пропонують свої послуги із внесення даних про осіб до системи, пояснив Демченко.

Читайте також: У Львівській області посилюють контроль за системою «Шлях»

У поточному році прикордонне відомство України направило 100 листів-інформувань до Укртрансбезпеки щодо виявлених правопорушень ліцензіатами, які вносили до системи «Шлях» інформацію про водіїв, котрі виїхали за межі України та не повернулися у визначені законодавством терміни. За наявною інформацією, низці ліцензіатів тимчасово припинено доступ до системи. Триває документування вказаної злочинної діяльності в рамках більш як 60 проваджень за ст. 332 КК (Незаконне переправлення осіб через державний кордон). Вже є особи, які отримали підозру за цією статтею.

Нагадаємо, що західний кордон щодня перетинають приблизно 3 тисячі чоловіків віком від 18 до 60 років, які роблять це з використання системи «Шлях». Серед них – близько  200-300 осіб намагаються перетнути кордон під виглядом волонтерів. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!