Не лише зменшення посівних площ. З якими ще труднощами зіткнулись фермери в Україні

976 0
Аграріям бракує коштів навіть на закупівлі добрив.
Умовне фото

Умовне фото

Два тижні тому розпочалась посівна в усіх областях України. Цьогоріч українські аграрії зіштовхнулися з новими складнощами. Зокрема, з браком коштів на польові роботи. Посівна здорожчає на 19% і, загалом, обійдеться у 230 млрд грн. Про це повідомили у Центрі громадського моніторингу та контролю.

У Всеукраїнській аграрній раді зазначили, що через провальні продажі українського зерна за кордон, спричинені блокадою росією морських портів, наразі фермерам бракує коштів навіть на закупівлі добрив.

«Здійснювати польові роботи можливо, якщо є можливість закуповувати всі елементи, які необхідні для посівів. Це й мінеральні добрива, й засоби захисту рослин, і посівний матеріал. І фактично ми зазначаємо, що протягом 2022 року, ще певні запаси в товаровиробників були, то у 2023 році вони закінчилися. І вони не отримали додаткового фінансування через можливості реалізації своїх зернових», – зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Читайте також: Посівна на Львівщині. Чого найбільше сіятимуть і під що посівні площі зменшаться

Зерно, за його словами, від початку повномасштабної війни фермери продавали або собі у збиток, або ж за собівартістю.

Нагадаємо, що через воєнні дії Україна не зможе відсіятись у повному обсязі, і посівні площі зменшаться. Львівщина мусить це компенсувати. Також перепона – це експорт, який тисне на ціни аграрної продукції. Через обмеження експорту ціни є нижчі за попередні роки, що могло б демотивувати аграріїв, однак цього не сталося. В межах зернової угоди українські порти працюють, але обсяги експорту є на понад 20% меншими за довоєнний період.

____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!