У Львівського автобусного заводу новий власник: російський олігарх Чуркін втратив контроль над підприємством

50760 0
В рамках процесу фінансового оздоровлення мажоритарним власником ТзОВ «Львівські автобусні заводи» стала компанія «Львівінвестактив».
Фото: explorer.lviv.ua

Фото: explorer.lviv.ua

Новим власником ТзОВ «Львівські автобусні заводи» стала компанія івано-франківського забудовника Андрія Луцького «Львівінвестактив». Заміщення відбулось в межах процесу санації (фінансового оздоровлення). Про це з посиланням на судові реєстри повідомляє видання Liga.net

У 2020 році ТзОВ «Львівські автобусні заводи», яке перереєстрували у Кам’янську, що на Дніпропетровщині, визнали банкрутом. Вже у 2023 році Господарський суд Дніпропетровської області затвердив план санації підприємства ЛАЗ. 

Згідно з ним, до банкрутуючого підприємства повинні були залучити інвестора, яким виступила ТзОВ «Львівінвестактив». Останній зумів погасити борги ЛАЗ, вливши у компанію 82 млн грн, таким чином закривши суму, яку визнав суд, у розмірі 178 млн грн. Вже у грудні 2023 року ТзОВ «Львівінвестактив» отримало мажоритарну власність, частка якої становила 57,58%. Після цього суд зняв арешт з київського та львівського майна ЛАЗ. 

Читайте також: Заволодів майном львівського автобусного заводу. В Аргентині затримали сина російського олігарха

Надалі, за планом санації, мають створити нову юридичну особу, у статутний капітал якої увійдуть усі активи ТзОВ «Львівські автобусні заводи» та додаткові гроші ТзОВ «Львівінвестактив», які потрібні для погашення боргів. 

Додамо, що, згідно з аналітичною платформою YouControl, ТзОВ «Львівінвестактив» у Львові у 2023 році. Компанія входить до групи родини Луцьких, а серед засновників – АТ Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Хайф», а кінцевий бенефіціар – Андрій Луцький. Основний вид діяльності «Львівінвестактив» – це будівництво житлових та нежитлових споруд. Що ж до групи родини Луцьких, то вона займається будівництвом та нерухомістю, а також наданням освітніх послуг (приватний вищий навчальний заклад «Університет Короля Данила»). 

Нагадаємо, ЛАЗ свою першу продукцію випустив у 1950 році та був одним із найпотужніших підприємств в Україні. Із розпадом радянського союзу занепав. Були спроби відновити його, бо він навіть випускав автобуси для міст, що приймали Євро-2012. ТОВ «Львівські автобусні заводи» купив російський бізнесмен Ігор Чуркін. У 2013 році обладнання заводу почали вивозити на Дніпровський автобусний завод (Кам’янське), а у Львові мали залишити виробництво тролейбусів і туристичних автобусів.

26 травня 2014 року Державна виконавча служба України видала постанову про арешт майна заводу-боржника. Пізніше приміщення заводу виставили на аукціон. Тоді ж завод зупинив виробництво у Львові та Кам’янському. На той час перший заступник голови Львівської ОДА Йосип Ситник заявив, що область звернеться до уряду з проханням викупити завод.

У лютому 2016 року збанкрутілий ЛАЗ придбали дві юридичні особи з Києва. Восени 2017 року у міській раді Львова створили комісію, що розпочала вивчати ситуацію довкола закупівлі автобусів ЛАЗ напередодні Євро-2012. До цього комунальному перевізнику Львова виділили 20 млн грн, аби закрити борг перед ЛАЗом.

Через борги міста перед заводом на всі комунальні автобуси наклали арешт у жовтні 2017 року. Згодом відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Мініюстиції оголосив 160 автобусів комунального «АТП-1» у розшук. а поліцію зобов’язали їх затримувати. У вересні 2018 року з’явився сайт, на якому йшлося про відновлення роботи ЛАЗу, втім завод нової продукції так і не випустив. Міськрада також створила ще одне АТП, аби передати автобуси туди й їх не арештовували. Територіальне управління юстиції у Львівській області стягнуло з банківського рахунку «АТП-1» 24 млн 642 тис. грн.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!