Чому міська рада Львова та психіатрична лікарня не можуть поділити землю на Кульпарківській

3069 0
Територію навколо лікарні обіцяють залишити у її користуванні.
фото: www.panoramio.com

фото: www.panoramio.com

Днями низка львівських ЗМІ повідомили, що ЛМР планує забрати право користування 20,8 га землі у Львівської психіатричної лікарні та передати її під сквер Франківській райадміністрації. Йдеться про відповідну ухвалу ЛМР, яку готували на одне з пленарних засідань.

Читайте також: На перетині вулиць Кульпарківської та Героїв УПА збережуть сквер

За словами керівниці управління комунальної власності ЛМР Інни Свистун, відколи психіатрична лікарня отримала в користування земельну ділянку площею 20,8 га, Львівська облрада продала частину майна, яка була в них на балансі. Нові власники свого часу зверталися до ЛМР, аби закріпити ці шматочки за ними, як за новими власниками. Відповідно, зараз площа лікарні менша – не 20,8 га, а 18 га.

У коментарі Tvoemisto.tv генеральний директор комунального закладу Богдан Чечотка повідомив, що Львівська обласна психіатрична лікарня планувала створити спортивний майданчик на території, яку місто забирає під облаштування скверу.

«Поруч із ділянкою, яку хочуть забрати під сквер, межує одне з відділень, на базі якого ми планували облаштувати новий сучасний центр реабілітації вояків АТО. А безпосередньо в частині майбутнього скверу хотіли зробити мультифункціональний спортивний майданчик із футбольним, волейбольним полями, тренажерами тощо», – каже він.

За словами Богдана Чечотки, до оприлюднення ухвали на сайті ЛМР він бачився із заступницею міського голови з гуманітарних питань Галиною Слічною. За її словами, цю ділянку розглядають як сквер, а поруч можна буде зробити майданчик. Але цю ділянку вважатимуть власністю міста, а не лікарні. На той час це не було настільки принципово – з’явиться сквер чи ні, важливо лише, аби там створили спортивний майданчик.

Читайте також: Віллу на Тернопільській продали за 5,7 млн гривень

Натомість у міській раді кажуть, що ділянка, яку беруть під сквер, була захаращеною і її ніхто не використовував. Також в ЛМР відповіли на обурення, яке серед працівників медзакладу викликало питання про анулювання акту на право користування землею. Територію навколо лікарні обіцяють залишити у її фактичному користуванні, а 0,55 га заберуть лише для облаштування скверу.

«У проекті ухвали йдеться про скасування державного акту на право постійного користування. Чому така ситуація? У земельному законодавстві зазначають, що право постійного користування земельної ділянки закінчується з припиненням юридичної чи фізичної особи. Тобто станом на 1992 рік була Львівська обласна психіатрична лікарня імені Протопопова. А станом на сьогодні, згідно з реєстром юридичних осіб, є установа Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», – розповіла під час брифінгу очільниця управління земельних ресурсів ЛМР Ельвіра Колос.

Читайте також: Відтепер зареєструвати земельну ділянку в Україні можна онлайн

Окрім цього, на території лікарні зараз є ділянки, закріплені за іншими юридичними та фізичними особами. Наприклад, одна з них закріплена за Львівським обласним наркологічним центром, інша належить ТОВ «Добре», а ще дві – гаражному  кооперативу «Медик».

Ольга Коваль


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!