У центрі Львова археологи знайшли кераміку VII-VI століття до нашої ери

3157 0
Це вже не перші фрагменти тієї доби.
Фото: Рятівна археологічна служба

Фото: Рятівна археологічна служба

На місці фонтану «Кульбаба» на площі Галицькій, де археологи вже кілька тижнів ведуть розкопки, знайшли фрагменти керамічного посуду, які датуються VIІ-VI століттям до нашої ери. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив співробітник НДЦ «Рятівна археологічна служба» Микола Шніцар.

Читайте також: Археологи дослідять залишки синагоги в центрі Львова

«Нам вдалося знайти кілька уламків керамічного посуду, які датують ранньоскіфським часом, VIІ-VI століття до нашої ери. Їх можна ототожнити до черепино-лагодівської групи», – каже він.

Також, за його словами, це вже не перші фрагменти кераміки цього часу у Львові. Такі ж знайшли на площі Івана Підкови, і на вулиці Театральній.

Раніше на місці фонтану знайшли фундамент храму Воздвиження Чесного Хреста, який датують 1530-м роком. Його розібрали наприкінці XVIII ст. разом із міськими укріпленнями. Також днями тут також знайшли останки десятьох людей і фрагменти кераміки, датовані XIII століттям.

Археологи мають працювати на площі до середини липня, після чого передадуть свої висновки Галицькій районній адміністрації, після чого мають удосконалити проект реконструкції площі.

Читайте також: Як змінилися фонтани Львова упродовж ста років. Фото до і після

Нагадаємо, що на місці «Кульбаби» планують облаштувати сухий фонтан. Роботи повинні були закінчити за 5 місяців. Втім після демонтажу металевої скульптури підрядники натрапили на археологічні знахідки.

Ольга КовальЧитайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!