В Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон»

2704 0
Наразі 7 таких випадків зафіксували у Чернівецькій області.
Фото: GETTY IMAGES

Фото: GETTY IMAGES

В Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон» – тип «ВА.5». Наразі 7 таких випадків вдалось знайти у Чернівецькій області, але не виключено, що підтип «Омікрону» вже є в інших регіонах. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Секвенування, тобто дослідження зразків триває.

Читайте також: На Львівщині зросла кількість госпіталізованих унаслідок Сovid-19, є імовірність нової хвилі

Чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей наразі достеменно не відомо. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає.

За даними МОЗ, отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу. Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон». Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

Нагадаємо, що в Україні офіційно дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти Covid-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами. Окрім цього, дія сертифікатів про вакцинацію проти Covid-19 у «Дії» відображатиметься півтора року від дати щеплення. Термін продовжили, аби спростити перебування українців за кордоном під час війни.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!