В Україні з обігу вилучили 10 млн дрібних монет

1186 0
Більшість дрібних монет все ще залишаються на руках в українців.
Фото: algoritma.it

Фото: algoritma.it

Із часу припинення обігу дрібних монет номіналами 1, 2 та 5 копійок Національний банк України вилучив майже 10 мільйонів штук таких монет. Про це повідомляє Нromadske.

Водночас зазначають, що більшість дрібних монет все ще залишаються на руках в українців. Загалом в обігу перебуває близько 5,71 мільярда монет дрібних номіналів, з яких найбільше монет номіналом 1 копійка. Їх в українців 2,43 мільярда штук.

Читайте також: П’ятигривневі монети введуть в обіг цього року

1 жовтня 2019 року монети номіналом 1, 2 та 5 копійок перестали бути платіжним засобом. Їх поступово вилучатимуть з обігу. Рішення про виведення з обігу монет номіналом 1, 2 та 5 копійок ухвалили 25 червня.

25 жовтня в Нацбанк випустив в обіг банкноти номіналом 1000 гривень. Банкнота блакитного кольору, на лицьовій стороні банкноти буде зображено портрет Володимира Вернадського, а на іншій будівля Національної академії наук України.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!