Як уникнути загоряння ялинки. Поради ДСНС

989 0
Якщо на ялинці сталася пожежа, то необхідно максимально швидко вимкнути гірлянду з розетки.
Умовне фото

Умовне фото

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій надали перелік порад громадянам щодо безпечного поводження з ялинками вдома.

Джерело: заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Роман Рудак

«Хочемо нагадати елементарні правила і норми, яких необхідно дотримуватися під час облаштування в оселях новорічної ялинки. Насамперед при їх облаштуванні потрібно розуміти, що штучна ялинка завжди більш схильна до займання», – сказав він.

Читайте також: Верхівку ялинки у Львові прикрасили стилізованим протитанковим їжаком

Як уникнути загоряння ялинки: 

Громадянам категорично забороняється при облаштуванні ялинки прикрашати її такими засобами, як марля, вата тощо – тобто усіма засобами, які можуть швидко зайнятися. Ялинку категорично заборонено прикрашати свічками. Також потрібно враховувати її розташування для того, щоб вона не заважала шляхам евакуації у випадку загоряння. Новорічне дерево має знаходитися не менше чим пів метра від обігрівачів, телевізорів, магнітофонів тощо.  Окрім того, прикрашаючи ялинку електричними гірляндами, слід звернути увагу, щоб вони були сертифіковані. І обов’язково перевірити цілісність самої гірлянди. 

Чиновник уточнив, що якщо на ялинці сталася пожежа, то необхідно максимально швидко вимкнути гірлянду з розетки, і спробувати самотужки загасити пожежу. При цих заходах потрібно розуміти, що штучну ялинку не можна гасити водою, її необхідно накрити сухою тканиною, яка при облаштуванні ялинки у людини має бути під рукою.

Читайте також: На головній ялинці Львова увімкнули ілюмінацію. Фото

«Найкраще, щоб у вас в кімнаті знаходився вогнегасник. Живу ялинку можна гасити і тканиною, і заливати водою, і засипати піском. Якщо ви розумієте, що самотужки не в змозі погасити ці наслідки пожежі, то необхідно негайно викликати рятувальників за номером 101 – вони максимально швидко прибудуть і допоможуть», – порадили в ДСНС.

Антоніна Костик

_________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!