25 тисяч гривень на рік: кому в Україні доведеться платити податок на житло

2308 0
Міністерство фінансів України в рамках реформування податкової системи пропонує стягувати фіксований податок у розмірі 25 тис. грн на рік із власників великогабаритного житла. Про це стало відомо з проекту змін до Податкового кодексу України, який опублікував Мінфін.
фото: changecurrency

фото: changecurrency

Також Міністерство фінансів пропонує збільшити максимальну ставку податку на нерухомість (встановлюється місцевими радами) до 3% від мінімальної зарплати за 1 кв. м на рік і поширити його на промислові та складські об`єкти, – пише Zaxid.net.

Згідно з презентацією проекту змін, квартири площею більш як 300 кв. м і житлові будинки площею понад 500 кв. м будуть обкладатися податком за фіксованою ставкою – 25 тис. грн на рік. При цьому для об`єктів житлової нерухомості, які мають меншу площу, визначати ставку податку Мінфін пропонує місцевим радам у межах від 0 до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м площі.

Читайте також: З 1 січня українці декларуватимуть доходи за новим стандартом. 10 нововведень

Водночас міністерство пропонує зберегти чинні пільги для власників маленького житла (до 60 кв. м для квартир і 120 кв. м для будинків), а також позбавити податкових пільг власників промислових об`єктів і складських приміщень. Ставка податку для них становитиме до 3% мінімальної заробітної плати за 1 кв. м площі.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року в Україні набрав чинності новий Податковий кодекс,  згідно з яким обкладаються податком на нерухомість квартири площею більш як 60 кв. м і приватні будинки площею понад 120 кв. м. При цьому податок не перевищує 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м на рік.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар