Дерева в українських Карпатах незаконно вирубують для стільчиків IKEA. Оновлено

2577 0
Постачанням бука для IKEA займається лісомисливське господарство у селищі Великий Бичків на Закарпатті.
Фото: inter.ikea.com

Фото: inter.ikea.com

Шведська компанія IKEA продає у своїх магазинах розкладні стільці Terje, які виготовляють із незаконно вирубаного бука в українських Карпатах. Про це йдеться в розслідуванні громадської організації Earthsight, що спеціалізується на екологічних та соціальних питаннях.

Читайте також: ІКЕА не відкриватиме завод на Львівщині

Постачанням бука для IKEA, кажуть автори дослідження, займається лісомисливське господарство у селищі Великий Бичків на Закарпатті. Державна екоінспекція України вже перевіряла це господарство та підтвердила, що лісництво видало незаконні ліцензії на «санітарну» вирубку понад 100 ділянок із квітня по червень 2018 року.

У розслідуванні зазначили, що це «період тиші», коли тварини у лісах розмножуються, а вирубка може впливати на подальший їхній розвиток і виживання, зокрема рисі. Earthsight також з'ясували, що лісництво проводило незаконну «санітарну» рубку і у 2019-2020 роках.

Головним заготівельником незаконно зрубаного бука є меблева компанія «ВГСМ». Її називають одним із найбільших українських постачальників для IKEA. Приблизно 96% всієї продукції «ВГСМ» продає шведській компанії.

Товаротранспортні документи вказують на те, що «ВГСМ» продає букову сировину, дуб і ясен на фабрику IKEA в Словаччину. Значну частину експортної продукції становлять напівготові частини меблів для мережі або букові пиломатеріали, які переправляють до Румунії. Там їх оброблює компанія Plimob.

Читайте також: На Львівщині планують створити карту вирубки лісів

Крім стільців Terje, які є відносно недорогими, IKEA продає й інші меблі з українського бука, зокрема стільці Ingolf, Borje та Henriksdal. На українському сайті IKEA Terje коштує 399 грн, Ingolf – 1 499 грн, Henriksdal – від 1 300 грн, а продукції Borje в українському магазині немає.

Оновлено. IKEA відреагувала на розслідування щодо її постачальників в Україні – обіцяють перевірити мережу поставок сировини. Про це йдеться у відповіді IKEA на запит Reuters.

У компанії запевнили, що не виробляють свою продукцію з незаконно вирубаної деревини і вже розпочали незалежний аудит поставок з України.

Водночас розповіли, що українська деревина складає менше, ніж 1 відсоток з усієї сировини, яку отримує IKEA для виробництва своєї продукції.



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!