Кому і коли варто вакцинуватися від грипу

1721 0
Мешканців Львівщинирекомендують зробити щеплення від грипу, адже найближчі три місяці – жовтень, листопад та грудень, є оптимальними для вакцинації від цього вірусного захворювання. Імінітет після вакцинації зберігається від 4 місяці до року. Окрім того, є певні групи ризику, яким лікарі особливо рекомендують зробити щепення.
Фото: bronnitsy

Фото: bronnitsy

За словами головного епідеміолога Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталії Тімко, підйом захворюваності на грип в нашій країні, зазвичай, припадає на січень-березень, тому саме зараз слід подбати про вакцинацію, повідомляє прес-служба ЛОДА.

«Для створення повноцінного захисту від грипу організму необхідно 10-14 днів після щеплення, а імунітет зберігається від 4 місяців до року. Провести щеплення можна у медичних закладах, амбулаторіях та поліклініках за місцем проживання у кабінеті щеплень, попередньо придбавши вакцину у аптеці, потім з цим чеком, у якому відображено час покупки, звернутись у медичний заклад для виконання щеплення. При кімнатній температурі термін придатності вакцини становить 2 години, який необхідний щоб вакцина повільно нагрілась від температури холодильника +4ºС до кімнатної температури перед введенням. Забороняється проводити процедуру щеплення в домашніх умовах», — додає Наталія Тімко.

Ефективність вакцинації проти грипу доведена у багатьох наукових дослідженнях. Завдяки профілактиці грипу у групах високого ризику знижується рівень смертності, зменшується кількість візитів до лікарів, скорочуються витрати на препарати та перебування в стаціонарі пацієнтів.

Читайте також: Цієї зими львів'янам загрожує три віруси грипу. Скільки коштує вакцинуватись?

Вакцинація проти грипу рекомендована Національним календарем щеплень та входить до розділу «рекомендовані щеплення», особливо серед груп ризику, до яких відносяться:
- діти до 5 років (особливо діти до 2 років),
- вагітні жінки,
- особи віком від 65 років,
- хворі з важкими хронічними захворюваннями;
- особи, що перебувають на імуносупресивній терапії.

Крім того, існують професійні групи ризику:
- медичні працівники,
- вчителі та вихователі,
- військові,
- продавці,
- водії громадського транспорту,
- усі, хто працює в великих трудових колективах підприємств, установ та організацій.

У таких осіб немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.


Читайте також: