У школах Львівщини не будуть створювати пункти вакцинації від кору

1817 0
Перш за все, батьків проситимуть самостійно відвести дітей в поліклініку.
Фото: 5 канал

Фото: 5 канал

У понеділок, 18 лютого, у Львівській області починається спецоперація із вакцинації від кору нещеплених дітей. Загалом на Львівщині, включно зі Львовом, є трохи більше 100 шкіл, де більшість дітей не мають щеплень, тож вони є увзоні високого ризику. Про це розповіла керівниця Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак під час зустрічі з журналістами сьогодні, 15 лютого.

За словами чиновниці, в області ситуація із вакцинацією краща за ситуацію у Львові, де 76 шкіл є у зоні високого ризику. Окрім того, у Львові, за її словами, із розданих у школах близько 15 тисяч бланків про згоду на вакцинацію, повернули в навчальні заклади лише 2,5 тисячі.

ЧИтайте також: Від ускладнень після кору у Львові померла 36-річна жінка

«Дуже погана ситуація у Куликові біля Львова. Там дві третини дітей невакциновані. Але в школі не буде пункту вакцинації, бо там поліклініка через дорогу», – розповіла Ірина Микичак.

Загалом, каже Ірина Микичак, додаткові пункти вакцинації при школах створювати не зовсім доцільно та досить витратно, тому так діятимуть лише в окремих випадках. А передусім, зазначає вона, батьків проситимуть самостійно відвести дітей в поліклініку і зробити щеплення від кору. Минулого тижня, додає чиновниця, в області вакцинували від кору 5,5 тисяч людей, позаминулого – 6,5 тисяч.

Читайте також: У МОЗ хочуть безкоштовно щепити від кору усіх дорослих

«Найчастіші причини відмови від вакцинації – це чутки, що передаються від куми свата, яка щось там чула про аутизм. Насправді вакцина якісна – американського і бельгійського виробництва. Також є вкрай мало протипоказань щодо неї», – каже Ірина Микичак.

Вона додає, що кожна ампула вакцини має спеціальні маркери, які покажуть, якщо вакцина зберігалась без дотримання температурного режиму. Ірина Микичак зазначає, що усі фельдшерсько-акушерські пункти Львівщини забезпечені обладнанням для зберігання вакцин.

Читайте також: Спецоперація проти кору. Чи вдасться переконати батьків

Зазначимо, 27 шкіл Львова і понад 200 шкіл в області тимчасово призупинили навчання через захворюваність на кір, грип та ГРВІ.

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар