Посол ЄС у Львові відзначив якість реформи децентралізації

1394 0
Сьогодні у Львові відкрили Центр розвитку місцевого самоврядування, що допоможе громадам регіону переймати європейський досвід децентралізації.

Під час відкриття центру посол ЄС Хюґ Мінґареллі запевнив, що ЄС є довгостроковим партенером України та відзначив якість реформи децентралізації, зокрема, на Львівщині. «Процес децентралізації в Україні вражає. Дуже невелика кількість експертів два роки тому могли собі уявити, що така велика кількість громад об’єднається. І у цьому плані Львівщина особливо вражає своїми досягненнями, оскільки тут створено 25 об’єднаних громад. Це свідчить, що Львівська область віддана цій рефомі і покращенню послуг, які надаються громадам», — сказав посол.
 
Читайте також: Посол ЄС в Україні львівським студентам: Кілька людей перетворюють вашу країну в банкомат
 
Він наголосив на підтримці економічного розвитку регіону та потребі розвивати малий та середній бізнес: «Ми надаватимемо всю необхідну допомогу, щоби сприяти економічному розвитку вашої області. Ми — ваш довгостроковий партнер і ми тут, бо ви живете у європейській країні»
 
 
У Львівському Центрі розвитку місцевого самоврядування вже працює юрисконсульт та радники з питань регіонального розвитку та децентралізації, повідомив директор центру Андрій Бринь.
 
Згодом тут також працюватимуть радники з питань просторового планування, комунікації, планування місцевих бюджетів і надання адмінпослуг. «Таким чином центр зможе надавати практичні консультації безпосередньо з тих питань, які турбують територіальні громади. Також будуть організовані навчальні поїздки по Львівщині, в інші регіони та за кордон, написання проектів та стратегій розвитку громад. Центр уже провів кілька таких великих тренінгів, зокрема, по адвокації змін до законодавства для представників ОТГ та застосуванню публічних аукціонів Prozorro», — розповів Андрій Бринь.
 
 
Львівський центр став 15-им в Україні осередком сприяння реформі децентралізації за підтримки програми ЄС «U-lead з Європою». Програму фінансують уряди п’яти країн ЄС: Данії, Естонії, Німеччини Польщі та Швеції. 
 
Голова Львівської ОДА Олег Синютка нагадав, що Хюґ Мінґареллі вже вдруге від початку року відвідує Львівщину. За підтримки ЄС крім «U-lead» в області діють програми розвитку професійно-технічної освіти та програма «Креативна Європа». 
 
 
Центр розташувався в історичній будівлі Львова на вул. Гартмана Вітвера, 14. Тож учасники нагадували, що традиції Магдебурзького права та місцевого самоврядування притаманні галичанами ще з Середніх віків.
 
Зоя Красовська
Фото авторки

Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар