Сьогодні «Скрябіну» - 26. Сім фактів з історії гурту

3059 0
Сьогодні «Скрябін» святкує 26 років від дня заснування. Це перша річниця гурту без їх вокаліста і натхненника Андрія Кузьменка. Пропонуємо вам 7 фактів з історії гурту.
фото: justdeath.com.ua, muzznews.org

фото: justdeath.com.ua, muzznews.org

1.    Всі учасники майбутнього гурту Скрябін — Андрій Кузьменко (Кузьма), Сергій Гера (Шура), Ростислав Домішевський (Рой, Ростик) і Олександр Скрябін (Скряба), а також Ігор Яцишин — влітку 1989 року працювали в різних гуртах на студії «Sпати» у невеликому містечку Новояворівську в Західній Україні. Їх звела разом випадковість: усі інші роз'їхалися, когось забрали в армію, хтось поїхав учитися, і майбутні учасники гурту, зоставшись на самоті, раптово вирішили записатися.

2.    Назва «Скрябін» з'явилася 6 липня 1989 року. Зайковський, збираючись надіслати знятий кліп на один авангардний фестиваль у Москву, «резонно запитав, як це все назвати в титрах?». У той момент із ними на студії не було саме Скряби. Учасники гурту вирішили «підставити» його, й назвали гурт його прізвищем. Хоча й слово це їм сподобалося: коротке, трохи екзотичне, легко запам'ятовується. Та ще й з іменем співпало, бо ж був ще один Олександр Скрябін, відомий композитор, щоправда, російський.

3.    Альбом «Птахи» був першою роботою, що принесла гуртові популярність у всій Україні. З періоду, коли цей альбом було записано на студії «Нова», для гурту почався новий період. Альбом вийшов на касетах навесні 1995 року (випуск фірми «Київ Eurostar») і восени на CD (фірма «Караван CD», яка взяла на себе всі витрати на запис), але композиції з нього вже з осені 1994-го почали з'являтися у різних хіт-парадах. До березня 1996 року було продано 600 CD й 4000 касет, з них майже 2000 тільки у Львові. Там миттєво з'явився піратський альбом «На небі».

4.    Влітку 2000-го, після запису альбому «Стриптиз», музиканти посварилися між собою. «Скрябін» опинився на порозі розпаду.

5.    Під час Помаранчевої революції, коли учасники «Скрябіна» підтримували різні політичні сили, після концерту Кузьми за провладні сили, Ростик та Шура публічно на 5 каналі осудили вчинок Кузьми.

6.    «Скрябін» вважають піонерами української електронної музики. Станом на сьогодні гурт видав сімнадцять студійних альбомів, два збірники, дев'ять макси-синглів, один концертний альбом та багато інших музичних проектів.

7.    Протягом усього періоду існування гурту незмінним солістом «Скрябіна» був Андрій Кузьменко, який загинув у ДТП 2 лютого 2015 року.

 

За інформацією: uk.wikipedia.org, facebook.com.

 

Підготувала Наталія Середюк


Читайте також: