Фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix» у Львові. Фоторепортаж

5166 0
Парк культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького 2-4 червня перетворився в окреме ретро-місто – Львів проводить Міжнародний фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix».

До Львова з’їхалися автомобілісти, щоб показати історію своїх автомобілів. 3-го червня в Парку культури відбулася виставка ретро-техніки та Конкурс-елеганції. Створені тематичні «вулиці»: «англійська», «радянська», «французька», «американська», «німецька», «італійська», «польська», «скандинавська», «японська» і «байкарська». На кожній із вулиць виставили автомобілі країн-виробників, відповідний дизайн, музичний супровід та кулінарія цих країн світу. Окремо розташувався «військовий квартал».

У Військовому кварталі відбулась реконструкція військового табору від товариства «Пам’ять», а в Дитячому кварталі відновили перегони на дитячих педальних автомобілях «Формула 001» (у 1930-их роках саме такі перегони відкривали Гран Прі Львова).

На фестивалі зареєстровано 200 автомобілів із 9 країн світу (Україна, Білорусь, Польща, Литва, Австрія, Італія, США, Естонія, Чехія). Це представники 48 авто-фан клубів світу.

Вперше до фестивалю приєдналися екіпажі із Естонії та США.

Читайте також: Алхімія пива. Львівський пивовар про чистоту, контекст і правильні дріжджі 

На фестивалі розмістили виставковий ряд американського автопрому, в тому числі Ford T (1912), Pontiac Landau (1928), Cadillac de Ville (1963), Cadillac Calais (1967), Buick Le Sabre (1976), Buick Electra (1972).

Одними з учасників Англійської вулиці були Jaguar XJ-12 (1984), Jaguar SS100 (1936) та Rolls Royce Silver Cloud II (1962).

З радянських легенд на виставці можна зустріти легендарні автомобілі ЗІЛ-115 (1978 року), яким користувався голова Комуністичної партії України Володимир Щербицький, ЗІС-110, ГАЗ-13 та «Чайку» ГАЗ-14, яку називали «радянським мерседесом», оскільки тільки цими машинами їздили члени політбюро ЦК КПРС.

На Німецькій вулиці можна зустріти Wanderer W23 (1938), BMW DA3 Wartburg (1930) та ще десятки інших автомобілів відомих марок.

LEOPOLIS GRAND PRIX або ВЕЛИКІ ПРИЗИ ЛЬВОВА – це кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран-прі, які проводилися на вуличній трасі Львова. Етап був частиною міжнародної серії Гран-прі, попередника Формули-1. Траса була задумана 1927 році на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання відбулися на рік пізніше у 1930 р.

Перші кільцеві перегони вулицями міста Львова стартували 8 вересня 1930 року, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) отримали назву «Львівський трикутник». Траса пролягала вулицями Вітовського, площею І. Франка, Стрийською та Гвардійською. Ця траса без змін збереглася до сьогодні. Характерною її особливістю, у порівнянні з тогочасними європейськими (напр. Монте-Карло у Гран-прі Монако), була наявність на значній частині траси трамвайної колії. 

Уже в червні 1931 року кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу. А з 1932 року отримали назву і статус «Гран-прі Львова». Тому на сьогодні в історію увійшов саме Гран-прі Львова, а не країни. «Великі Призи Львова» відтоді стали одними з найкращих трас для перегонів тогочасної Європи. У Гран-прі Львова стартували зірки тогочасного автомобільного спорту з понад десяти країн Європи: Німеччини, Франції, Італії, Австрії, Чехії, Норвегії. 

Громадська організація авто-фан-клуб «ЗАЗ-Козак» з 2011 року взялася за відновлення історичної події. У програму фестивалю входять не тільки перегони, а й багато різноманітних акцій: виставки-презентації класичних автомобілів, ретро-парад центральними вулицями міста, покази спеціалізованих колекцій мод на автомобільну тематику. Цьогоріч

відзначаємо 85-у річницю з першого року проведення змагань з офіційним престижним статусом "Гран Прі" (1932 рік).

 

 

Фото: Євгеній Кравс

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар