У Львові виготовили нову браму для кам`яниці на площі Ринок. Фото

518 0
Загальна вартість реставрації становила понад 45 000 грн.
фото: лкп бюро спадщини

фото: лкп бюро спадщини

Нові двері відтепер прикрашають будинок на площі Ринок, 21. Виготовили їх завдяки програмі співфінансування з мешканцями. Про це повідомляє Бюро спадщини.

У цьому випадку зробили нову браму, оскільки оригінальна історична не збереглася: на її місці стояли звичайні радянські міжкімнатні двері, знищені часом. Проте збереглося креслення фасаду цього будинку, за яким виготовили браму.

Читайте також: 10 проблем центру міста, яуі треба розв’язати, аби Львів не втратив обличчя

«Це один з тих випадків, коли брама була втрачена. В радянський період на її місці встановили звичайні міжкімнатні двері, які були в жахливому стані. Їх не було сенсу зберігати, адже жодної історичної цінності вони не несли. Нам вдалося віднайти архівні креслення і з допомогою цього документу відтворювати вигляд дубової брами», – каже реставратор Олександр Савчук.

Фахівці кажуть, що з автентичної брами залишилося лише дві оригінальні завіси, які довелось зняти, адже вони були просто вмуровані в стіну.

Нову браму виготовили завдяки міської програми співфінансування з мешканцями за підтримки ЛКП «Бюро спадщини». Загальна вартість реставраційних робіт становила понад 45 000 грн. З них місто оплатило майже 32 000 грн, а іншу частину – мешканці.

Нагадаємо, напередодні фахівці ЛКП «Бюро спадщини» відреставрували двері-ковбойки на вул. Поповича, 8.


...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!