У Львові з’явиться новий офіс для 400 «айтішників»

7601 0
У Львові розпочнуть будівництво сучасного інноваційного офісного центру для IT-сфери. Початок будівництва заплановано на І квартал 2016 року.

Інноваційний офіс збудують по вул. Панаса Мирного, 24 (мікрорайон «Новий Львів») на місці нежитлового приміщення (споруда 1960-х років), яке у серпні 2014 придбала група компаній «Адамас». «Керуючись висновками експертизи щодо аварійного стану споруди, ми планували реконструкцію будівлі, проте 7 квітня 2015 року відбувся частковий обвал будівлі, як наслідок, руйнації аварійних ділянок конструкції, – пояснює генеральний директор ГК «Адамас» Андрій Гаврилів. – Опираючись на висновки експертів, ми прийняли рішення не відновлювати застарілу конструкцію будинку, яка була типовою спорудою радянської епохи. А, підтримуючи європейський напрямок розвитку міста, вирішили збудувати сучасний інноваційний офісний центр для IT-сфери».

Для реалізації цього проекту компанія голосила відкритий архітектурний конкурс «Розробка концепції будівництва офісного комплексу в м. Львові по вул. П. Мирного, 24 і запропонувала усім охочим надати власні концепції для побудови нового сучасного офісного комплексу, який втілить світові тенденції та інноваційні рішення.

Читайте також: 5 фактів, завдяки яким Львів став ІТ-столицею України

На конкурс було подано 17 проектів, серед яких на першому етапі голосування було відібрано 6 кращих. На другому етапі журі серед них обрали трьох переможців, двоє з яких отримають грошову винагороду, а лідер голосування матиме можливість заключити контракт на виконання комплексних робіт по проектуванню офісного центру. 24 липня об 11:00 у Львівській міській раді відбудеться оголошення переможця конкурсу серед трійки призерів (а це проекти компаній: проектне бюро Олександра Савельєва «Майстерня комфорту», «Інститут проектування Комфортбуд» та проект від групи архітекторів з м. Київ: Віктора Кудіна, Михайла Карнаухова, ОльгиРябової, Надії Бесараб). 

Відкритий конкурс залучив архітекторів та групи архітекторів з досвідом створення об’єктів комерційної нерухомості зі всієї України. Конкурсні проекти представлені з таких міст як Львів, Івано-Франківськ, Вінниця, Київ, Дніпропетровськ, Харків. За словами організаторів конкурсу, основними критеріями оцінки проектів були креативність та унікальність ідейної концепції та проектних рішень, використання комерційних неофісних площ, вирішення паркувальних місць для автомобілів, креативність і функціональне рішення використання прилеглого скверу, вартість спорудження об’єкту.

Читайте також: Як у Львові отримати квартиру в будинку для ІТ-фахівців?

До складу конкурсної комісії, яка оцінювала роботи, увійшли провідні архітектори України: Олександр Ярема – віце-президент Національної спілки архітекторів України (Львів); Юліан Чаплінський – головний архітектор м. Львова; Віктор Пецух – головний художник Львова; Ігор Паламарчук – головний архітектор та засновник Palamarchukstudio (Київ); Сергій Бобак – архітектурне бюро Bobakdesign (Київ); Віктор Романинець – заслужений архітектор України (Львів); Слава Балбек – головний архітектор та засновник 2B.GROUP (Київ); Андрій Гаврилів – генеральний директор групи компаній «Адамас»,  Мар’ян Кардаш – керівник проекту.

«Реалізація проекту сучасного офісного центру розпочнеться одразу після закінчення конкурсу та оголошення результатів», – підсумував Андрій Гаврилів.


Читайте також: