В Україні знову змінили правила використання дронів

818 0
На використання дрона до 20 кг погодження від держслужб не потрібні.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Державіаслужба змінила правила використання дронів на території України, які затвердила у травні цього року. У відповідь на звернення юридичної фірми «Анте» внесла зміни у законодавство щодо висотності та ваги безпілотників. Відповідний документ на своїй сторінці у Facebook опублікував міністр інфраструктури Володимир Омелян. 

Читайте також: Як ввозитимуть авто з-за кордону. Нові правила

Польоти безпілотних повітряних об’єктів масою до 20 кг можуть здійснюватись без подання заявок на ВПП та без інформування відповідних органів, зокрема повітряних сил ЗСУ, Держприкордонслужби. Втім при цьому необхідно дотримуватись таких вимог:

  • польоти виконуються без перетину державного кордону;
  • польоти не порушують заборон Положення про використання повітряного простору;
  • польоти виконуються не ближче, ніж за 3-5 км від злітно-посадкових смуг, крім випадків погодження польотів із адміністрацією аеропортів;
  • польоти виконуються не ближче 500 м від пілотних повітряних суден;
  • польоти не виконуються над скупченням людей, місцями щільної забудови та об’єктами, за якими здійснюється державна охорона;
  • польоти виконуються в межах прямої видимості

Максимальна висота польоту не повинна перевищувати 120 м над рівнем поверхні та не більше 50 м над статичними перешкодами. Максимальна швидкість польотів не має перевищувати 160 км/год та висоту.

Читайте також: 20 мільйонів євро за фото незнайомця. Чому в Європі заборонили фотографувати людей

Польоти дронів, маса яких перевищує 20 кг, здійснюють виключно в межах спеціально встановлених зон та маршрутів із відповідними заявками та дозволами від держструктур. 

 

 


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар