Археологи розповіли про дослідження ділянки, де будують меморіал Небесній сотні

3398 0
Під час влаштування фундаментів стели і колон тут знайшли людські останки, імовірно з 18 століття.
Фото: РАС

Фото: РАС

НДЦ «Рятівна археологічна служба» завершила дослідження ділянки на вул. Кривоноса у Львові, де будують меморіал Небесній сотні. Про знахідки розповіли в прес-служба «РАС».

Восени археологи здійснювали нагляд за земляними роботами з влаштування фундаментів стели і колон і виявили яму з останками шести людей. Вочевидь, кістки були перепоховані в процесі земляних робіт з терасування схилу у ХІХ ст. і можуть бути пов’язані з похованнями на верхній терасі, які виявили раніше, кажуть археологи.

«Попередні обстеження ділянки провели ще в 2016 році. Тоді, зокрема на верхній терасі, вдалось віднайти поховання XVІІІ ст. Цього року, у квітні, продовжили роботи», – розповідає керівник проекту археолог Микола Шніцар. 

Читайте також: Фото дня. Як у Львові будують меморіал Небесній сотні

Також археологи зафіксували сліди терасування схилу першої половини ХІХ ст, що значною мірою відрізнялося від сучасного рельєфу ділянки. А ще – виявити залишки викладених з каменю підпірних стінок двох терас. Перед цим ще одну підпірну стінку виявили у 2016 році. 

Першу частину меморіалу Небесній сотні – площу з меморіальними спорудами – мають відкрити у лютому 2019 року. Другу частину – міст над вулицею Кривоноса – зведуть трохи пізніше.

Нагадаємо, у Львові хотіли відкрити ще один меморіал Небесній сотні – на Сихові. Але міська рада погодила там будівництво громадського простору, що підтримали мешканці району, окрім деяких.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!