I will survive. 16 фільмів про сильних жінок

7677 0
8 березня у світі відзначають Міжнародний жіночий день. Tvoemisto.tv пропонує підбірку з 16 фільмів про сильних жінок, які борються за свої права, справедливість, кар’єру, переконання або й змагаються самі з собою.
кадр з фільму "Три білборди під Еббінґом, Міссурі"

кадр з фільму "Три білборди під Еббінґом, Міссурі"

Три білборди під Еббінґом, Міссурі (2017)

Після вбивства доньки Мілдред Гейз змушена потурбуватися про відплату вбивцям, оскільки місцева поліція так і не змогла їх впіймати. Жінка використовує білборди, щоб змусити правоохоронців діяти. За головну роль у цьому фільмі Френсіс Макдорманд отримала цьогорічний Оскар. Ще одну статуетку взяв Сем Роквелл за найкращу чоловічу роль другого плану.

Квітка пустелі (2009)

Автобіографічний кінофільм, знятий за однойменною книгою. Історія Варіс Діріе – простої дівчинки-кочівниці із Сомалі. У 13 років вона втекла з сім'ї, дісталася до Могадішо, а потім опинилася в Лондоні. Через кілька років їй вдалося стати однією з найпопулярніших моделей світу. Варіс стала першою жінкою, яка публічно засудила практику жіночого обрізання, була призначена спеціальним послом ООН і створила Фонд по боротьбі з FGM.

Ерін Брокович (2000)

Фільм заснований на реальних подіях. Енергійна, імпульсивна й емоційна до грубості красуня з трьома дітьми і двічі розлучена шукає роботу. Освіти у неї немає, зате є сміливість, природний розум і напористість. Ерін наймає на роботу її адвокат, і це стає початком успішної справи.

Джулі і Джулія (2009)

Біографічна драма режисера Нори Ефрон за мемуарами Джулі Повелл, що випустила в 2005 році книгу «Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen», створену на основі записів у її власному блозі.

 

Дика (2014)

Біографічна драма режисера Жана-Марка Валле, що вийшла 2014 року. Стрічка розповідає про пішу подорож Шеріл Стрейд, яка пройшла відстань у 1100 миль заради того, щоб позбутися наслідків особистої трагедії.

Суфражистка (2015)

Британський історико-драматичний фільм, знятий Сарою Геврон. Стрічка розповідає про створення жіночого суфражистського руху наприкінці XIX — на початку XX століття.

Кімната (2015)

У підлітковому віці Джой була викрадена маніяком, який зачинив її у тісній кімнаті. З того часу все її життя проходило в цих чотирьох стінах. Там же вона народила сина. П’ятирічний Джек ніколи не залишав Кімнату, вона є для нього рідним домом та цілим Всесвітом. Знання про навколишній світ він отримував з телевізора і розповідей матері. Та одного дня їм вдається втекти. Тепер Джек та Джой мають адаптуватися до життя поза межами чотирьох стін.

Години (2002)

Картину умовно поділено на три частини, у кожній з них зображено один день із життя головних героїнь, долі яких химерно пов'язані між собою та майже ідентичні.

Малена (2000)

Дія фільму відбувається в Сицилії в під час Другої світової війни. Чоловік Малени Ніно Скордія покидає свою дружину і відправляється на службу до армії. З часом Малена дізнається, що він  був убитий. Новоспечена вдова намагається впоратися зі своєю втратою в місті, до якого вона переїхала.

Все ще Еліс (2014)

Еліс Гавленд — професорка лінгвістики у Колумбійському університеті, у неї щасливий шлюб, троє дітей. Проте одного дня вона помічає, що забуває слова. Після обстеження Еліс отримує результати — у неї хвороба Альцгеймера на ранній стадії, що передалась їй від матері.

Прислуга (2011)

Закон народжується тоді, коли в основі його покладено непорушні моральні принципи. Цього не станеться, якщо мовчати про свої переконання. Тому молода дівчина, яка щойно закінчила університет, наділена хоробрістю та здібністю до літератури, пише книгу про життя афроамериканців. Вона стає однією з перших, хто став прокладати шлях до великих змін: справедливості та рівноправ'я для всіх.

Усмішка Мони Лізи (2004)

Кетрін Вотсон отримала посаду викладачки історії мистецтва у престижній жіночій школі — Коледжі Веллслі. Заняття, які вона проводить у цьому строгому консервативному закладі стосуються не тільки мистецтва, але і статусу жінок у суспільстві 1953 року. Молода викладачка переконує і надихає своїх учениць, щоб вони мали мужність боротися за існування, якщо вони дійсно хочуть жити. Вона закликає учениць повірити в себе, вчитися, щоб зробити професійну кар'єру і самим забезпечити своє майбутнє.

Королева (2006)

1997 року британським прем'єр-міністром стає лейборист Тоні Блер. Цим фактом занепокоєна королева Великої Британії Єлизавета ІІ, вона вважає, що він є загрозою для консервативного устрою країни. Через три місяці в автокатастрофі у Парижі гине принцеса Діана. Між королівською сім'єю й урядом проходять напружені дебати щодо того, яку інформацію про загибель розголошувати, а яку замовчувати.

Фріда (2002)

Стрічка розповідає про непросте життя мексиканської художниці Фріди Кало. Молода дівчина потрапляє у аварію, де зазнає численних травм і переломів, через що виявляється загіпсованою і прикутою до ліжка, а потім до кінця життя страждає від болю. Під час хвороби Фріда починає писати картини. Одужавши, вона показує їх відомому художнику Дієго Рівері, який згодом стає її вчителем, чоловіком і соратником у політичній боротьбі.

Голова в хмарах (2002)

Дія фільму відбувається в 1930-ті роки в Англії, Іспанії та останні дні гітлерівської окупації в Парижі. Сюжет розкриває долі двох людей: вона – красива й спокуслива Гільда Бессе, він – зачарований її вродою Гай Мейлон. В юності Гільда дізналася від гадалки, що помре на 34 році життя. З того моменту вона почала жити заради свого задоволення.

Залізна леді (2011)

Фільм розповідає історію політичного зростання Маргарет Тетчер, її небачений успіх і, зрештою, захід її щасливої зірки. Події картини розгортаються в 1982 році. Тоді прем'єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер намагалася врятувати свою кар'єру напередодні Фолклендської війни.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!