На Львівщині хочуть перейменувати райцентр. Місто готується до референдуму

22229 1
Місцеві депутати запропонувати перейменувати райцентр Кам'янка-Бузька на Кам'янка-Струмилова. Ідею перейменування мотивують тим, що хочуть повернути місту історичну назву.
Фото - ua.vlasenko.net

Фото - ua.vlasenko.net

«Зараз на офіційній сторінці міськради в соцмережі ми проводимо опитування, щоб з'ясувати, як ставляться до перейменування Кам'янки мешканці міста, – розповідає Богдан Ковалюк, заступник міського голови. – Кам'янка-Струмилова отримала свою назву після того, як при її власникові, Юрію Струмилу, здобула Магдебурзьке право. До того ж, старші люди досі саме так називають наше місто. Кам'янка-Бузька була Кам'янкою-Струмиловою приблизно п'ять століть, аж до 1944 року», – пише «Експрес».

За його словами, назва має глибоке історичне коріння. У науковій бібліотеці імені Вернадського, зокрема, зберігається Кам’янко-Струмилівське Євангеліє, яке було написане ще в 1411 році. «Цікаво, що це перше слов’янське паперове Євангеліє. Крім того, у нашому храмі Різдва Пресвятої Богородиці можна побачити Чудотворний образ Божої Матері Кам’янки-Струмилової, який нещодавно внесли в православний церковний календар. Ще один аргумент на користь перейменування – Кам'янку-Бузьку часто плутають з Буськом, Кам’янцем-Подільським та іншими схожими назвами. Тому придаток "Струмилова" може виразно виділити місто серед інших», – пояснив Богдан Ковалюк.

Читайте також: Куди поїхати на вихідні зі Львова: галицьке містечко зі старовинним костелом

Перейменування міста депутати планують обговорити на районному референдумі восени.

Кам’янка-Бузька – районний центр Львівської області, до якого, окрім міста, входить село Забужжя. Розташований за 43 км від Львова. 


Читайте також:
3 Травня, 2017 17:04
михайло Чим нe подобається стара назва?подумайтe про пeрeробку всіх докумeнтів, проблeми з візою (біом. паспортом)пропискою ітакe іншe.Нe підтримую. А щоб нe плутали, трeба вирізнятись між іншими, а нe називатись по іншому.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!