Влітку на місці Грибовицького сміттєзвалища почнуть висаджувати дерева

1810 0
До липня мають завершити технічну фазу робіт з рекультивації Грибовицького полігону.
фото: лмр

фото: лмр

До липня 2024 року технічну фазу робіт з рекультивації Грибовицького полігону мають завершити і розпочати наступну, під час якої «купол» накриють родючим шаром ґрунту і висадять зелені насадження. Як стверджують у ЛКП «Зелене місто», через кілька років колишній полігон перетвориться на справжню зелену зону, безпечну для відпочинку людей. Про це повідомили в пресслужбі ЛМР. 

«Грибовицький полігон експлуатували з 1957 року. У травні 2016 року, коли сталася трагедія і зсунулося сміття об’ємом 100 тис м3,  після цього випадку жоден сміттєвоз сюди не заїжджав», - розповідає Назарій Кирилейза, керівник відділу реалізації проєктів ЛКП «Зелене місто».

За його словами, після цих подій був розроблений проєкт комплексного поводження з ТПВ, у який увійшли рекультивація полігону, очистка фільтрату і будівництво сміттєпереробного заводу.

Читайте також: Як виглядатиме Грибовицьке сміттєзвалище після рекультивації

«Рекультивація полігону поділена на дві фази. Перша фаза – технічна рекультивація, має закінчитися наприкінці липня цього року. За цей час маєм завершити перепрофілювання і терасування тіла полігону, щоб унеможливити в майбутньому зсув. “Купол” полігону вже покрили мембраною, щоб запобігти просочуванню опадів (дощу чи снігу) ззовні та потраплянню полігонних газів у повітря. Також прокладено систему відведення дощової води та забору фільтратів. А 33 вертикальні свердловини забирають газ, що утворюється на полігоні, - відтак з нього виробляють електроенергію», - продовжує Назарій Кирилейза.

Після завершення технічної рекультивації, на полігоні планують розпочати другу фазу робіт. 

«У другій фазі маємо повністю накрити тіло полігону родючим шаром ґрунту і посадити зелені насадження. Ці роботи триватимуть орієнтовно до березня 2025 року. Після цього будемо продовжувати співпрацювати з підрядником, щоб не виникало ніяких дефектів – це передбачено контрактом.

Також розуміємо, що ще мінімум 5 років буде утворюватися фільтрат. Його ми будемо продовжувати очищати нашими установками, адже після очистки він стає водою, яку можна використовувати на полив рослин.

А у майбутньому Грибовицький полігон стане суцільною зеленою зоною як сквер. Відтак після усіх цих робіт наші нащадки не будуть знати, що тут був якийсь полігон. Це буде паркова зона, де можна буде відпочивати», - додає фахівець.

Щодо проєкту будівництва сміттєпереробного заводу, який також реалізовує ЛКП «Зелене місто», то за словами Назарія Кирилейзи, будівельна частина заводу вже виконана на 63%, а загалом весь проект разом з обладнанням реалізовано вже на 43%.

Яким буде сміттєпереробний завод у Львові, з'ясувало Tvoemisto.tv в інтерв'ю з колишнім керівником ЛКП «Зелене місто» Тарасом Калужним.

Нагадаємо, львівське сміття продовжують вивозити на різні полігони. Транспортування здійснюють окремі компанії, а контроль за цим процесом веде департамент житлово-комунального господарства Львівської міськради. Детальніше про те, куди вивозять львівське сміття та які компанії за це відповідають, читайте за посиланням

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!