Працівники ТЦК у Львові прийшли з повістками у спортивні зали

6243 0
Чинним законодавством не заборонено вручати повістки в громадських місцях.
Фото: Антикор

Фото: Антикор

У четвер, 7 грудня, у соціальних мережах поширили інформацію про працівників Львівського обласного ТЦК і СП, які прийшли до кількох спортивних залів Львова і роздавали повістки. Цю інформацію Tvoemisto.tv підтвердили очевидці.  

Працівники військкоматів вручали повістки також в спортзалах у Києві і на Закарпатті. У ТЦК і СП Закарпаття зазначили, що це не порушує закон, а повістка – ще не означає відправку на фронт.

Читайте також: Працівників ТЦК у Львові, які насильно заштовхали в бус цивільного, покарають

«Працівники Закарпатського ОТЦК та СП у законний спосіб продовжують в рамках мобілізаційних заходів вручати повістки. На нашу думку, ті чоловіки призовного віку, які свідомо уникаючи військової служби, займаються у спортивних залах або розважаються у відпочинкових комплексах не є привілейованими порівняно з військовослужбовцями ЗСУ, які у непростих умовах тримають оборону і б’ють ворога», – йдеться у повідомленні Закарпатського обласного ТЦК та СП. 

Читайте також: «Вручення повістки не означає мобілізацію». Резніков пояснив, як відбувається призов військовозобов’язаних

Де можуть вручати повістки

Чинним законодавством не визначено місце, де повинні вручати повістку, тому фактично її можуть вручити в будь-якому місці: в парку, на блокпостах, на вулиці чи іншому публічному місці. Раніше Tvoemisto.tv запитало юриста Олега Мицика про те, чи законно вручати повістки на вулиці та що варто знати про свої права та обов’язки військовозобов’язаним чоловікам, детальніше читайте за посиланням.

Хто має право вручити повістку

  • представники ТЦК та СП, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки
  • представники органу місцевого самоврядування (виконавчого органу сільської, селищної, міської ради)
  • керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний
  • управителі багатоквартирних будинків


Детальніше про те кому зараз видають повістки, їх види, та яке покарання очікує призовника у разі неприбуття за викликом у військомат, читайте у матеріалі Tvoemisto.tv.

Зазначимо, 20 листопада керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень видав наказ про надання дозволу працівникам територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Львівщині перевіряти наявність документів у чоловіків. Всі військовозобов’язані віком від 18 до 60 років на час дії воєнного стану повинні мати при собі документи, що посвідчують особу, документи про прописку, а також військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Раніше працівники ТЦК мали право перевіряти документи лише з присутністю правоохоронних органів на Львівщині. 

Нагадаємо, працівники Львівського обласного ТЦК та СП кілька разів вже потрапляли у скандали із примусовою мобілізацією. Зокрема, у жовтні у Львівському ТЦК розпочали перевірку щодо ситуації, де нібито військові силою затягують чоловіка до приміщення. А у листопаді з'явилося відео, де чоловіки у військовій формі заштовхують в авто людину у цивільному. 

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!