Рекультивувати Грибовицьке сміттєзвалище хочуть чотири компанії

2035 0
Підписати контракт із підрядником сподіваються до кінця року.
Фото: Ольга Коваль

Фото: Ольга Коваль

Чотири європейські компанії подалися на міжнародний тендер із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Читайте також: До та після. Як виглядатиме Грибовицьке сміттєзвалище після рекультивації. Візуалізація

Свої пропозиції надіслали: консорціум JV Mesogeos S. A (Греція) та Rodina (Україна), консорціум Suez (Франція) та Onur (Туреччина), консорціум JV Goksin Insaat (Туреччина) та Hayat Group (Азербайджан), Vekto Sp.Z.O.O. (Польща).

«Ми працюємо над тим, щоб переможеця конкурсу визначили і підписали відповідний контракт до кінця року», – зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Рекультивація полігону відбуватиметься у два етапи – технічна і біологічна рекультивації. Усі роботи триватимуть упродовж 5-ти років. Технічну частину завершать упродовж двох років. За цей час підрядник має вирівняти та трасувати всю поверхню полігону, накрити його технологічним захисним екраном та збудувати інженерні мережі.

Нині ж у Грибовичах тривають підготовчі роботи, під час яких уже вивезли вже 65% забрудненого ґрунту.

Читайте також: ЛОДА повернула Львову повноваження з вивезення сміття

Нагадаємо, французька компанія Egis у 2017 році розробила для Львова новий план рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, який закрили після пожежі у 2016 році. Кошти для проєкту рекультивації полігону та будівництва сміттєпереробного заводу місто отримало від Європейського банку реконструкції і розвитку, Фонду чистих технологій та Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля – загалом йдеться про 25 млн євро кредиту та 10 млн євро гранту. Улітку минулого року Egis передала місту проєкт рекультивації. Його відкоригували, і він пройшов державну експертизу. Після рекультивації на місці сміттєзвалища має бути сквер.

Підготовчі роботи з рекультивації Грибовицького полігону виконує харківська фірма «Стройтрансавто» виконуватиме. Відповідний договір із ЛКП «Зелене місто» на 30,9 млн грн підписали 5 серпня.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!