Сьогодні в Україні вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

1322 0
Понад 600 тисяч ліквідаторів упродовж 206 днів збудували першу захисну споруду.

14 грудня щороку в Україні вшановують пам’ять усіх учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день було завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.

Після трагедії у Чорнобилі 26 квітня 1986 року упродовж рекордно короткого терміну – лише 206 днів – понад 600 тисяч ліквідаторів збудували об’єкт «Укриття». Це була перша захисна споруда, що дозволила пом’якшити вплив атома, який вийшов з-під контролю.

У Львові заходи зі вшанування відбудуться 14 грудня о 14:00 год на вул. Морозній, 31а на площі біля пам'ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля».

Читайте також: У Львові покажуть унікальний документальний фільм про Чорнобиль

Нагадаємо, що цього року виповнилося 35 років з дня Чорнобильської катастрофи. Тоді під час планового відключення реактора, що тривало 20 секунд, різко стрибнула напруга у четвертому енергоблоці АЕС, внаслідок чого відбувся тепловий вибух.

Трагедія призвела до радіоактивного зараження в радіусі 30 км. Забруднена територія площею майже 160 тисяч квадратних кілометрів. Відразу ж після катастрофи загинула 31 людина, а 600 тис. ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Вважають, що найбільш розповсюдженою хворобою, викликаною викидом радіоактивних речовин в Чорнобилі, є рак щитовидної залози та лейкемія. Окрім того, говорять про збільшення кількості випадків вроджених патологій у дітей, а також про підвищення рівня дитячої смертності на забруднених територіях, хоча конкретних статистичних підтверджень цьому немає. Йшлося також про частішання випадків народження дітей із синдромом Дауна.

Також внаслідок аварії на ЧЕС постраждали 5 120 кв. км сільгоспугідь та 4 920 кв. км лісів. У 1986 році евакуювали близько 11 6000 осіб, виникла проблема будівництва додаткового житла для евакуйованих. У 1986-1987 роках для переселенців побудували приблизно 15 000 квартир, гуртожитків для понад 1000 осіб, 23 000 будівель, приблизно 800 закладів соціальної та культурної сфери. Замість відселеного міста Прип’ять для персоналу ЧАЕС побудували місто Славутич.

Нагадаємо, що до 35-х роковин пам’яті Чорнобильської катастрофи в Україні презентували перший офіційний мобільний додаток про Чорнобиль ChornobylApp – інтерактивний віртуальний гід з AR-технологією (доповненої реальності). Детальніше дізнавайтеся за посиланням.

 



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!