Сьогодні у християн західного обряду – День всіх святих. Історія та звичаї

2083 0
Фото: www.tviysvit.com.ua

Фото: www.tviysvit.com.ua

Щороку 1 листопада Католицька церква відзначає День всіх святих. Це свято має найвищий ранг – ранг торжества. Крім того, входить до числа так званих «обов’язкових днів», коли всі віруючі неодмінно повинні відвідати месу.

В Україні День всіх святих відзначають у першу неділю після П’ятидесятниці (Зелених свят). Але 1 листопада, особливо на заході України, не тільки римо-католики, а й віряни інших конфесій за традицією відвідують могили родичів, священники відправляють панахиди, а люди запалюють свічки та ставлять квіти.

Історія свята

Згідно з католицькими богословами, християни почали вшановувати всіх мучеників, які загинули за віру та церкву ще в I столітті.

Коли у VII столітті папа Боніфацій IV отримав дозвіл на освячення римського пантеону, який до цього був язичницьким храмом, він вирішив присвятити його Божій Матері та всім святим мученикам. Відтоді вшанування пам'яті всіх святих відбувалося 13 травня.

Перенесли дату на 1 листопада в Англії у VIII столітті. А від X століття нова дата була офіційно затверджена у всіх християн західного обряду.

В той же час постановили, що наступного дня (2 листопада) віряни будуть молитися за душі всіх покійних, а не лише святих мучеників. Назвали його День задушний. Цього дня Церква поминає душі в чистилищі. 

За матеріалами Вікіпедії та ТСН

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!