Стало відомо, хто будуватиме сміттєпереробний завод у Львові

11076 0
Підрядник має приступити до реалізації проєкту до кінця року.
Фото: Зелене місто

Фото: Зелене місто

ЄБРР затвердив переможця міжнародного тендеру на будівництво механіко-біологічного комплексу з переробки відходів у Львові. Генеральним підрядником став консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва). Про це повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

Читайте також: Мінекології дозволило будувати сміттєпереробний завод у Львові

До кінця цього року генеральний підрядник має приступити до реалізації проєкту. З моменту підписання договору реалізація проєкту триватиме 24 місяці. Наразі ж на місці будівництва майбутнього заводу завершують підготовчі роботи, поруч працює станція компостування. Наступним етапом стане власне спорудження комплексу.

У міськраді кажуть, що цей консорціум будував сміттєпереробні комплекси у кількох європейських містах.

Компанія WTT збудувала механіко-біологічний комплекс у районі Саутварк у Лондоні (Велика Британія) та комплекс із переробки відходів у м. Джульяно (Італія), а також механічний комплекс із сортування побутових відходів у м. Лідс (Велика Британія).  Водночас Компанія Axis – механіко-біологічний комплекс у Каунасі (Литва).
 

Читайте також: У Львові погодили будівництво сміттєпереробного заводу на Пластовій. Візуалізація

Нагадаємо, у лютому 2018 року у Львові оголосили тендер на проект сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій,12. На початку червня міський голова Львова Андрій Садовий підписав угоду з Європейським банком реконструкції і розвитку про надання кредиту на 35 млн євро для будівництва сміттєпереробного комплексу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Тендер на будівництво оголосили 9 червня. На перший етап тендеру пропозиції подали 12 компаній. До другого етапу тендеру пройшли 5 компаній. Наприкінці 2018 року міськвиконком погодив проєктування майбутнього комплексу.

Мешканці району натомість неодноразово перекривали вулиці, виходили на протести та зверталися до суду, виступаючи проти заводу, оскільки вважають його екологічно небезпечним. Водночас проєкт заводу вже пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок Мінекології про його безпечність. 

Зазначимо, що на станції компостування у Львові на вул. Пластовій, 13, поблизу території майбутнього сміттєпереробного заводу, вже пів року переробляють органічні відходи.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!